Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie się udać by dostać psychoterapie?
Tułam się po lekarzach co wypisują mi skierowania do psychologów którzy są co najmniej niekompetentni.

A ja potrzebuje ewidentnie psychoterapii.
Czuję, że dłużej już nie wytrzymam proszenia się i skierowania i czekania na odległe terminy.

Myślałam o dzwonieniu na pogotowie kryzysowe ale czy tam mi z tym pomogą?

#psychologia #pomocy #pytanie #depresja
  • 10
bez skierowania nikt cię nie przyjmie


@ZenujacaDoomerka: co Ty opowiadasz? Normalnie wpisujesz w google psychoterapia, dzwonisz do konkretnej osoby i umawiasz się na wizytę. Sam byłem u 4 psychoterapeutow i do żadnego nie potrzebowałem skierowania. No chyba, że chodzi Ci o pełną refundację psychoterapi z NFZ, to wtedy daj sobie spokój wizyty za rok, 10 spotkań i tyle xD. To nawet nie ma sensu i prawa spełnienia swojej roli, bo w
@ZenujacaDoomerka: Dobra, ebać wykopków jak coś pisz pw. pomogę ogarnąć

Masz skierowanie do psychologa ? to zapytaj czy prowadzą też psychoterapię na nfz. może być tak że parę razy będziesz musiała iść do psychologa a dopiero później (pewnie jak się termin zwolni ) będziesz mogła iść do psychoterapeuty.

https://psychiatra.lekarz-na-nfz.pl/ tu masz listę lekarzy psychiatry ale dzwonić do różnych ośrodków bo w dużej mierze są tam również prowadzone zajęcia z psychoterapeutą .
@ZenujacaDoomerka: ja od swojego psychiatry słyszałem, że objętych refundacja jest dziesięć spotkań z psychoterapeuta rocznie, dlatego takie info przekazuje, może coś się od tamtego czasu zmieniło, nie wiem, a było to dwa lata temu. Skoro znasz takie osoby, to dlaczego nie skontaktujesz się z nimi i nie zapytasz jak się dostały na taką terapię? One prędzej Cię naprowadzą niż wykopki.