Wpis z mikrobloga

@Akuzativ94: W NATO nikt nie bawi się w blitzkrieg tylko shock and awe a do tego potrzeba czasu. Najpierw trzeba zniszczyć lotnictwo i opl przeciwnika wypracowując dominację w powietrzu, następnie niszczenie zaplecza, przygotowanie logistyki i łączności do manewrów i dopiero ofensywa lądowa, która w terenach zurbanizowanych też sporo zajmuje a też trzeba brać poprawkę na masowe minowanie. Samo oczyszczenie Ukrainy zajęło by z dwa-trzy miesiące jakby ruscy uparli się na obronę.
@muskutanin: wiem, że to niby nie moment, ale jak patrzę na nasza scenę polityczna to chyba wiem jakie partie nie poparły by wejścia do UE czy NATO, gdyby teraz zaszła dyskusja na ten temat. Ktoś ma propozycje?
NATO by w wojnie konwencjonalnej rozgromiło Rosję w 2 dni.


@Melancholijny_Czlek: NATO czyli kto?

USA to 60% potencjału militarnego NATO, już wiemy że zakupy wojenne są po to aby zabezpieczyć Polskę kiedy USA nie będzie mogło nam pomóc w razie wojny na pacyfiku.

Więc kto to te 40%?

Obawiam się że Polska powinna się zbroić, wspierać Ukrainę nawet kosztem 20% PKB i modlić się aby do wojny nie doszło, bo Niemcy
@muskutanin: zawsze przy okazji tematu Polski NATO przypomina mi się komentarz jednego wykopka, który stwierdził,że mieliśmy szczęście, że Kwaśniewski wiedział z kim chlać!:) I tego się trzymam
NATO by w wojnie konwencjonalnej rozgromiło Rosję w 2 dni.


@Melancholijny_Czlek: To skoro to takie łatwe to czemu tego nie zrobią? W 2 dni Rosja, w tydzień rozgromione Chiny, a potem każdy reżim na świecie w kilka dni. Dzięki czemu USA znowu jest niepodzielnym władcą świata i jedynym mocarstwem i tak właśnie można niszczyć każdego kto będzie próbował zyskać na świecie jakiekolwiek znaczenie. Więc skoro to takie łatwe to czemu tego
@Teutonic_Reich:

Usa nie jest już niepodzielnym władcą świata, nie jest jedynym mocarstwem, i Chiny to zupełnie inny temat, ale wystarczy spojrzeć na wskaźniki gospodarcze, zaawansowanie technologiczne, liczbę ludności itp. żeby się przekonać że Rosja to jest mikrus w porównaniu do nawet połowy państw z sojuszu NATO.

@Phallusimpudicus

Rosjanie nie myślą serio o wojnie z NATO, bo wiedzą że by ją przegrali w kilka dni, co nie oznacza że nie mogą szkodzić
@Melancholijny_Czlek: to dlaczego dalej NATO i USA pozwala na potencjalne zagrozenie ze strony Chin, i na prowadzenie wojny na terytorium innego panstwa Rosji, biorac tym bardziej pod uwage zbrodnie wojenne? to przeciez narazanie swiata i pozwolenie na dalszy byt Rosji i Chinom.