Wpis z mikrobloga

Kocham tę wykopową narrację o młodych, którzy nie są ani prawicowi ani katolikami XD W większości przypadków piwniczaki nakręcane przez płatnych trolli myślą, że świat wygląda tak jak na wykopie.

Tymczasem podczas protestów antyaborcyjnych, Kościołów broniło po kilkadziesiąt-kilkaset osób pod wieloma świątyniami w całej Polsce, głównie ludzi młodych. Poza tym prawica wciąż ma duże chody u młodych, szczególnie gdy taka #konfederacja ma rekordowe poparcie w wieku 18-29. Tak, nie każdy z nich to katolik, tak być może część z nich zmieni zdanie w ciągu kilku lat, ale w tym przypadku mówimy o czasie teraźniejszym.

Tak, wiara wśród młodych nie jest tak silna jak u starszego pokolenia, ale wasza propaganda nijak się ma do prawdy.

Tak, na stadiony chodzi sporo chuliganów, ale na mecze najlepszych drużyn w Polsce chodzi też masa normalnych osób, także dopingować. Kto nie był, bo siedzi na dupsku w domu całe życie, ten nie wie.

#papiez #bekazlewactwa #katolicyzm #afera #bekazneuropy #4konserwy #takaprawda
Kopyto96 - Kocham tę wykopową narrację o młodych, którzy nie są ani prawicowi ani kat...

źródło: legia1

Pobierz
  • 11
@Kopyto96: Z całym szacunkiem, ale jako praktykujący katolik odczuwałem pewne wyobcowanie wśród grupy rówieśniczej (i to gdzieś od gimbazy, stary już ze mnie człowiek, bo 25 lat na karku). Poza ludźmi poznanymi w środowiskach nacjonalistycznych/prawicowych i ich przyległościach nie kojarzę zbyt wielu praktykujących katolików w moim wieku, a nawet ciężej znaleźć osoby, które przylgnęły do religijnej ortodoksji. Na niedzielnej mszy też głównie widzę staruszków i osoby w średnim wieku. Przyznanie się
@Ignacy_Patzer: Ja nie odczuwałem. 100 % mojej klasy chodziło na religię w gimnazjum. Jakieś 85-90 % w liceum. Faktycznie zagorzałych katolików dużo nie ma. Moi znajomi w większości to "wierzący, średnio-praktykujący", lub "wierzący, że istnieje Bóg, ale niepraktykujący". Ateistów też kilku znam, ale mają po prostu temat wiary w dupie i o tym nigdy nie gadamy.