Wpis z mikrobloga

Hej.

Proszę się nie śmiać, bo temat poważny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy możecie polecić jakiś dobry antywirus? Może być płatny, a nawet przede wszystkim płatny, jeśli daje więcej skutecznych narzędzi. Chodzi o zabezpieczenie komputerów firmowych - w tym przypadku warto zadbać o bezpieczeństwo, a przede wszystkim trzeba zadbać. Jednak to różne dane, maszyna przynosząca zyski, trzeba się zabezpieczać. Czy mielibyście coś godnego polecenia? Może tylko oprócz AVG / Avast, bo to w zasadzie ten sam antywirus, tylko pod inną nazwą. #informatyka #antywirus #komputery
  • 11
@Majaque: @Patryk4 Jak najbardziej to prawda. Chodzi o bardziej prozaiczne rzeczy - klient może dosłać zainfekowany plik, coś do sprawdzania pendrivów, a często w ramach czynności ma się specjalne loginy do usług; ze strony firmy pliki czy inne dane również muszą wychodzić bezpieczne. Windows w firmie to holistyczny zbiór kontroli. Ot, jednym z punktów jest również antywirus. Dlatego nie mam problemu, żeby płacić za dobry antywirus. Ważne tylko, żeby faktycznie coś
@Kosiek30: szkolenia i mówię tutaj poważnie. Rób ludziom szkolenia z tego na co mają uważać, czego mają nie robić dobre praktyki itp itd. Uświadom ich jakie są zagrożenia. To da dużo więcej niż nawet najlepszy antywirus. On w teorii ma pomóc ale nie zastąpi rozsądku.
@Kosiek30: mks_vir Internet Security - możesz zawsze wypróbować. Sygnatury Bitdefendera i własne, kilka mechanizmów dodatkowych również jest (np. SafeStorage, Bezpieczna Przeglądarka, Szyfrowane Dyski), w tym dobre wsparcie techniczne, bo to polska firma.

Inny polecany przeze mnie pakiet to Emsisoft - https://www.emsisoft.com/en/
Na pewno to zawsze jakaś dodatkowa ochrona, która minimalizuje znacznie ryzyko infekcji. Najlepiej będzie również przeszkolić pracowników. Nie wiem jak w przypadku ubezpieczenia w takich przypadkach, gdy stosuje się sam