Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Planuje wymianę płyty głównej i procka, raczej będzie wjeżdżać ten AMD Ryzen 7 5700X CPU, lub AMD Ryzen 5 5600X. Teraz pytanie jaka płyta główna, maksymalnie z 500 zł miałbym na płytę. Obudowe mam Corsaira a w środku płyte główną asrock z170 extreme 4, fajnie jakby nowa się zmieściła, ale raczej obudowa normalnych rozmiarów. Gdyby mi ktoś był w stanie doradzić, to byłbym wdzięczny
  • 6
@Lujdziarski: dobra to po pierwsze jeśli nie będziesz używał tego kompa do jakichś profesjonalnych zastosowań, które wykorzystają wszystkie rdzenie to 5700x nie ma żadnego sensu, w grach żadnej widocznej różnicy wydajności nie zauważysz, co najwyżej minimalną nie wpływającą na rozgrywkę.
Idąc dalej jeśli chodzi o 5600x to też nie warto zupełnie dopłacać do 5600x bo bez problemu samemu sobie 5600 dokręcisz do poziomu 5600x z softem amd. Jeśli chcesz mocniejszy procek
@ShadyTalezz: Dzięki, cenowo wychodzi bardzo podobnie jeżeli zdecyduję się wziąć słabszą wersje procka żeby go podkręcić, tylko ja niezbyt to umiem. Zwykłą 5600 jestem w stanie u siebie kupić, za 140 euro i mniej więcej tyle samo by wyszło na lepsza plyte główną. Nim jeszcze będę coś brał, to miesiąc minie, w grudniu wymieniłem karte na rtx 3060. Poczytam i pooglądam filmiki na yt, pod ewentualne podkręcanie i się zastanowie. Taki
Dzięki, cenowo wychodzi bardzo podobnie jeżeli zdecyduję się wziąć słabszą wersje procka żeby go podkręcić, tylko ja niezbyt to umiem.


w dzisiejszych czasach z softem od amd jest to banalnie prostę, kilka minut w google i na pewno dasz sobie radę a nawet jak nie to różnica pomiędzy 5600x a 5600 jest jeszcze mniejsza niż pomiędzy 5600 a 5700x, prawie niezauważalna.