Wpis z mikrobloga

Rozważam zakup kierownicy i tak czytam, i czytam, że już sam nie wiem co kupić. Mam parę pytań, może ktoś miał doświadczenie z tymi kierownicami.
-G29 jest naprawdę tak głośna? Czy może da się jakoś ustawić FF, żeby nie stracić czucia, ale było jednocześnie cicho?
-Ktoś jeździ na T248? Niby następca T150, ale nie ma jakoś dużo opinii o niej. Na pewno ma głośne manetki, które da się trochę wyciszyć, ale ogólne plastikowe wykonanie zniechęca mnie do niej.
-T300 jest najlepsza z tych trzech, ale na ten moment mnie nie stać. Myślicie, że będą jakieś większe promocje?
#simracing #kierownica #f1 #assettocorsa
  • 11
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: wydaje mi się, że na spadek ceny nie ma co mocno liczyć. Od lat są podobne a nawet wyższe
Nie miałem doczynienia z t248 ale różnica vt150 z t300 jest ogromna.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: najlepsze z tej kategorii są t3pa thrustmastera. Wiem, że łatwo powiedzieć ale mi się wydaje, że t300 +T3PA to taki optimum cena do jakości. Potem już są sprzęty Direct drive jak Moza czy Fanatec DD. Jednak to już jest kilka tysięcy złotych.
Pamiętaj, że taki sprzęt kupujesz na lata. Generalnie to jest zabawka, hobby, coś co będzie robić w wolnym czasie by dawało Ci radość. Pół środki po pewnym czasie
  • Odpowiedz
  • 1
@Raa_V: Myślę, że się nie zniechęcę. W F1 2019 mam rozegrane prawie 800 godzin grając na klawiaturze, w '21 też kolejne kilkaset godzin. Kierownica to będzie dla mnie ogromna zmiana na plus.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: no to będzie po prostu zmiana jakościowa.

Tylko wiesz, że to się nigdy nie kończy :) ja to bym teraz chciał DD a w ogóle to by się kokpit przydał. No i VR. Xd
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: trochę rozwinę jeszcze temat bo na telefonie ciężko. Wybór kierownicy nic nie zmienia bo z tego co wybierasz masz już dobrą bazę a sporo gier ma wsparcie wśród graczy którzy robią custom presety Force Feedback które są gamechangerem, tj. na poziome gry już się koduje działanie FF. Nadal cała prędkość w motorsporcie tym realnym jak i wirtualnym bierze się z hamowania. Serio, alieny i kierowcy F1 po prostu hamują w
  • Odpowiedz
  • 0
@Referentdsniezgodnosci: Muszę przyznać, że o tym niezbyt słyszałem. Większość w swoich opiniach skupia się na odczuciach z kierownicy. Teraz będę się zastanawiać, czy nie szukać tańszej kierownicy (oczywiście z FF), ale za to dokupić pedały Load Cell, jeżeli wciągnę się w simracing na poważnie.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: szczerze to nabyłem kiedyś ps3 właśnie z g920 za 300 ziko. PS sprzedałem i zmodowałem pedały plus z racingdepartament preseta FF dla ACC i robiłem ówcześnie na monzie wysokie 1:47 .Od 1.5 roku kiera się kurzy bo nie ma chęci do siedzenia i robienia co 2 miesięcy setupu bo zmienia się fizyka opon czy inne rzeczy. Także dobrze kombinujesz
  • Odpowiedz