Wpis z mikrobloga

"Byłby to doprawdy stan groteskowy, gdybyśmy najpierw płacili wszystkie podatki, a potem ustawiali się w kolejce po to, żeby na zabezpieczenie egzystencji otrzymać z powrotem od państwa własne środki ("prawa" takie jak mieszkanie, chleb, ubrania, opiekę zdrowotną, wszystko)"


- Ludwig Erhard, ojciec niemieckiego cudu gospodarczego
zalogowany_user - > "Byłby to doprawdy stan groteskowy, gdybyśmy najpierw płacili wsz...

źródło: temp_file.png8210189838710746059

Pobierz
Jakie to typowe dla lewicy. Nawet ostatnio gadałem z taką lewaczką, która wzięła 14 tysięcy złotych kredytu na ajfona i jakieś markowe ciuszki, a nie ma z czego spłacić xD.


@kiera1: to kto jej dał ten kredyt? Provident? xD
w centrum to w większości gówno kamienice śmierdzące wilgocią, stare PRL-owskie bloki i ciągły zgiełk. Dla dynamicznego studenta idealnie ale z czasem to nie do wytrzymania


@virusriddle: Centrum Warszawy to też nowe budownictwo(σ ͜ʖσ)
tak wiem, że są, ale to mniejszość no chyba że Julka chce apartament w złotej 44


@virusriddle: a jakżeby inaczej, zamiast u siebie siedzieć w Białymstoku, Lublinie czy Łodzi to do Warszawy przyjeżdżają i narzekają, że mieszkań w centrum dla nich nie ma
@Kaczypawlak: nie wiem, ja hasło 'mieszkanie prawem nie towarem' rozumiem tak że mieszkania nie powinny być dobrem spekulacyjnym, wykupowanym hurtowo przez fundusze inwestycyjne które prześcigają 99% normalnych obywateli ofertowo, żeby mieszkania nie były klitkami mniejszymi niż ustawowe 25 m2 i żeby deweloperzy nie obchodzili tego robiąc różne fikołki kończąć na tym że będą sprzedawać przestrzenie hotelowe pod airbnb, Żeby nie było elementów flipu. I tak dalej, i tym podobne. Ale co
@qwert0: Nie wiem, czy żartujesz, czy piszesz na poważnie, ale ja naprawdę delektuję się tą specyficzną wonią, jak już uda mi się wyrwać z pieprzonego miasta do rodziny na wieś. Nie przeszkadza mi aromat kurnika, obory, stajni czy królikarni. Cholernie wyciszają mnie wiejskie zapachy i dźwięki...