Wpis z mikrobloga

durnowaty mem. Działa to ze sklepami ale tutaj mamy wieśniacką kosę i naginatę która była tworzona wyłącznie jako broń. japońce też używali zwykłych kos- więc może takie zdjęcie byłoby lepiej wstawić. naginat nie dawano chłopom tylko samurajom.


@lord_xenu: ale działałaby np z kataną w porównaniu do europejskich mieczy, które były lepsze
Katana to gówniana broń biała- używana głównie do egzekucji ponieważ w walce stępiłaby się i szybko zniszczyła. Polacy mieli najlepsze szable, ale jednak lepiej jako fajnopolak wychwalać zagraniczne swojego nie znając.


@Nowystaryziel: A gdzie ja coś pisałem o katanach dzbanie? Naginata była bronią często ceremonialną gdzie nadawano samurajom ziemie. I dajesz polską kosę gdzie chłopi w polu robili. Napisałem tylko że durne porównanie narzędzia chłopskiego i narzędzia wyższej klasy co zresztą
@Lucider5: a zdajesz sobie sprawę, ze jeden rodzaj broni może być różnie wykonany? Np miecze w Polsce kosztowaly od 30 do 300 groszy. Myślisz, ze obydwa byly takie same? Turaj masz na zdjęciu broń reprezentacyjną. Naginata dla chłopa to kawałek żelaza obsadzony na bambusie i tylko tyle.
@Rasteris: przecież sobie śmieszkuję, nie znam się na tym xd Po za tym samuraje z naginatami są dużo lepsi od ashigaru (choć w walce 1 vs 1 przegrywają, bo są zbugowani, ale to inna sprawa)