Wpis z mikrobloga

miruńki takie pytanie o cenę katalizatora
W moim opelku astrze h pękł kolektor wydechowy który jest wspólny z katalizatorem. I mam taki plan. Sprytny! Oddałbym na warsztat na wymianę i zamiast płacić za robociznę to oddałbym katalizator. Tylko nie uja nie mogę znaleźć nr na katalizatorze żeby go wycenić. Ktoś kiedyś sprzedawał kata z opla Astry H 2005 1.6 105KM i powie ile dostał?
#mechanikasamochodowa #opel #astra #katalizator
kupczyk - miruńki takie pytanie o cenę katalizatora
W moim opelku astrze h pękł kolek...

źródło: temp_file.png3751653700851176775

Pobierz
  • 6
@kupczyk: na olx używki chodzą po 600zł, z wymianą nie ma dużo roboty, bo kolektor znajduje się z przodu silnika. Raczej byłbyś stratny.
Osobiście bym go pospawał. Tylko ktoś kumaty musi ogarnąć, bo to stal nierdzewna.
@cacyyy ja wiem gdzie jest ale boję się, że przy wykręcaniu ukręcę śruby/szpilki i będę miał problem.
@ondraszek to kolejny problem który jakoś bym musiał kontrolować. Ale to się da ogarnąć.
@kupczyk: W astrach H nie ma ze szpilami problemu. Wykręca się nakrętka albo nakrętka razem ze szpilką. To nie astry G (na łańcuchu) gdzie nie ma dostępu do 3 czy 4 nakrętek bo głęboko wchodzą w obudowę kolektora. Nagrzej silnik i odkręcaj, a dolne nakrętki jak nie chcą iść to kątówka albo przecinak. Tam są szpilki więc jak ukręcisz to pozostaje rozwiercanie albo nacinanie i wybijanie pozostałości.
@ondraszek: Odrazu można rozpozać, dźwięk się zmienia i po czasie wywala błąd. Kiedyś na próbę jeździłem bez katalizatora.
*Nie w każdym silniku, ale konkretnie w tym wywali błąd na 100%.