Wpis z mikrobloga

@fizzly tzn? Z tego pisma nie wynika że kuria jest nad prokuratorem. Jak ja napiszę podobne pismo do prokuratury to oznacza że jestem ponad nimi?


@MamByleJakiNick: no nie powiedziałbym. Ty odnosząc się do pisma z prokuratury chyba ich nie straszysz że mają się stawić u ciebie w celu wyjaśnienia. No i to "jest wyraźnym aktem nieposłuszeństwa wobec legalnej władzy kościelnej" xDDDD A co to #!$%@? jest, sekta? A no tak, sam
@fizzly mogę tak napisać, że to oni mają stawić się u mnie. Rzecz w tym, że z tego wynika dokładnie nic. Tak samo i tutaj - to, że kuria żąda stawienia się prokuratora, to nie oznacza że prokurator musi się stawić. Może, a nawet powinien/musi mieć to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Klofta: Jak można otrzymać takie pismo? Chętnie się wypiszę z kościoła ale nie chce mi się biegać i tego wszystkiego załatwiać. Najlepiej gdyby mnie sami wypisali. Także jak możesz podać jak sobie na to zasłużyć i jest z tym mniej roboty niż z apostazją to napisz ;-)
@Klofta: jeśli ktoś jest katolikiem, to taki list w ogóle nie jest dziwny.
Konkordat jest podpisany, KK rządzi się sam. Biskup ma prawo zarządzać wiernymi, oni są zobowiązani do posłuszeństwa.

Tak dla perspektywy, to gdy ktoś chrzci dziecko, to innymi słowy zgadza się na to, żeby kiedyś biskup napisał do niego taki list.
Albo jest katolikiem albo nie będzie prokuratorem


@sredni_szu: Też prawda. W sumie nawet jeśli nie jest katolikiem, to statystycznie nieprawdopodobne, aby nie był otoczony katolikami, a ci postawią na swoim.


kończy ? Wiesz ile tam milionów przepompowano przez ostatnie lata? Nawet przy pustych kościołach te śmiecie będą zatruwać życie w państwie latami.


@Atomus: Puste kościoły = brak społecznego poparcia dla takich sytuacji. Prędzej czy później im się skończy. Można powiedzieć,
@13f14: musi i nie musi ale nie licz na szybką tranzycie. Są przy kasie, mają kupę mediów więc nadal mogą kreowac opinie choć o to coraz trudniej w dobie internetu, wielkie nieruchomości. W Krakowie np. zakon pyknął sobie biurowiec. Dostali masę aktywów na mieście. To są układy typu mafijnego, ale bez zbrojnego ramienia. U nac za dużo ciemnego ludu co książki to jeśli jakieś miał w ręce to te w szkole
ale bycie katalokiem nic tu nie zmienia, jeśli prokurator jest taki jaki powinien być a jest katolikiem to na każdego patrzy tak samo


@cohontes: Zmienia. Żaden hierarcha kościelny nie ma władzy nad nie-katolikiem nawet nominalnie no chyba, że ten niekatolik znajduje się na terenie państwa Watykan, wtedy podlega władzy papieża jako głowy tego państwa. Niekatolika nie da się na przykład ekskomunikować, tymczasem katolik może zostać ekskomunikowany i można w ten sposób
@cohontes finalnie to katolik ma się słuchać nauk pewnych ludzi na temat tego, jak ma wyglądać jego wiara, inaczej nie jest katolikiem. ¯_(ツ)_/¯
Ludzie uwielbiają takie łatki i wielu z nich da się prędzej po ryju wytrzaskać, niż pozwoli ją sobie odebrać. Dlatego na niektórych kościelna dyscyplina działa.