Wpis z mikrobloga

Pytanie do lekarzy. Czemu czasami podczas operacji na sali operacyjnej jest włączone radio z muzyką? Pamiętam swoje operacje ortopedyczne i jak wwieźli mnie na salę operacyjną to leciała muzyka w radiu i podejrzewam, że nie została ona wyłączona podczas operacji, bo gdy zaczęli dawać mi narkozę, radio nadal grało xD Jak to działa? Ma pomóc zespołowi operacyjnemu się rozluźnić? Bo chyba nie lepiej skoncentrować :D I czy takie praktyki są częste? #!$%@?, jaka mnie rozkmina naszła :D

#operacja #medycyna #choroby #ortopedia
  • 36
@RazDwaOsiem: #!$%@? radio jak radio sobie gra w tle. Po co się doszukiwać jakichś głębszych przemyslen. Dali Ci narkozę, zrobili co swoje, a po wszystkim lekarz zapytał pielęgniarki co to za nutkę leciała w tle godzine temu bo chciałby sobie puścić w drodze do domu bo był zj
Zajebisty bass. Lekarze to sa normalni ludzie i gdy Ty sie śliniłes pierwszy raz pod narkozą to dla nich był to dzien jak
@RazDwaOsiem: ja osobiście byłem dwa razy pod narkozą. Raz byłem prywatnie na własną prośbę bo robiłem z zębami na jeden raz, a drugi raz byłem jak mi nos nastawiali czyli przegrode. Czy zwracałem uwage na muzykę? Kompletnie nie. Kazdy czlowiek inaczej podchodzi do tego typu rzeczy. A co robiles pod narkozą?
@RazDwaOsiem: ale ja nie chciałem odpowiedziec ofensywnie. Troszkę durnie to pytanie zadałeś. Ot, dlaczego mam operacje i w tle leci muzyka podczas operacji? I w takim razie co Ci lekarze których przywołałeś w pierwszym akapicie maja Ci odpowiedziec? Są dwie opcje tylko:
A- lubimy gdy w tle leci muzyka podczas operacji
B- pielęgniarka radia nie wyłączyła
Tak na logikę stary. Tutaj nie ma innych opcji na odpowiedź ;) pozdrawiam z calym
Bo chyba nie lepiej skoncentrować :D


@RazDwaOsiem:
No właśnie muzyka pomaga się skoncentrować. Jak leci coś, co w miarę znasz to skupiasz się na muzyce a nie na gonitwie myśli że po robocie trzeba jechać do selgrosa po furę zakupów do domu, dzieciak przyniósł uwagę w dzienniczku, żona nie daje i że trzeba znowu jutro skosić trawę i przyciąć ten #!$%@? żywopłot. ¯\_(ツ)_/¯
@RazDwaOsiem Kiedyś pracowałem w jednym szpitalu i pewnego dnia przywieźli pannę młodą w sukni ślubnej, której na własnym weselu pękł guz w mózgu. Zbiegł się tam cały oddział aby jakoś pomóc i pamiętam jak ktoś na drugi dzień o tym opowiadał to powiedział coś co może Cię zainteresować " i wiesz co nawet podczas operacji muzykę wyłączyli " :) czyli muzyka podczas pracy to raczej norma
@RazDwaOsiem zależy od chirurga i od rodzaju zabiegu. jeśli chodzi o rodzaj zabiegu - muzyka gra na zabiegach, na których chirurg nie musi się mocno skupiać, które robi prawie codziennie, które raczej nie niosą ryzyka wystąpienia komplikacji. Cholecystektimia, "rutynowe" zabiegi ortopedyczne czy jakieś tam przepukliny, żylaki.