Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego Zełeński nie przeprosi za zbrodnie wołyńską?
Bo tam na froncie to z kilkadziesiąt procent chłopaków uważa Banderę za bohatera. Po prostu podważyło by to pozycje Zełeńskiego i osłabiło morale.
Ktoś powie, ale to nieprawda! Nie ma banderowców! To dajcie mi jeden powód dlaczego do #!$%@? Ukraina przez 32 lata nie miała czasu żeby przeprosić!? Skoro jakiś tam 1% to popiera?

Co nie zmienia faktu, że ruskich trzeba prać. Nie ważne czy na tych terenach jest Mongolia czy 3 Rzesza - strategicznie to jedyne wyjście.

Nie chcę mi się tylko słuchać, że Wołyń się nie wydarzył, że nie ma ludzi którzy uważają Banderę za bohatera - jest ich w #!$%@?.

#rosja #ukraina #wojna
  • 12
Nie chcę mi się tylko słuchać, że Wołyń się nie wydarzył, że nie ma ludzi którzy uważają Banderę za bohatera - jest ich w #!$%@?.


@Pompejusz: Ale ktoś tak twierdzi? Teraz jest wojna dlatego to sprawa drugorzędna, ważna dla nas, za trudna dla nich w tym momencie. Nikt nie będzie ich teraz edukował bo nie jest na to czas. W samej Polsce jest wysoka świadomość tego kim naprawdę jest bandera, także
To dajcie mi jeden powód dlaczego do #!$%@? Ukraina przez 32 lata nie miała czasu żeby przeprosić!?


@Pompejusz: Bo to po prostu kwestia, która wprowadza potężny podział w środku ukraińskiego społeczeństwa, a taki silny konflikt wewnętrzny wokół kwestii historycznych nie był potrzebny żadnej ukraińskiej władzy: ani Kuczmie, ani Juszczence, ani Poroszence, ani nawet Janukowyczowi. Zresztą jako jedyny z tych prezydentów to właśnie "antybanderowski" Janukowycz nie wykonał ani pół gestu wobec Polski
@bombastick: No tak właściwie to nie przeprosił. Jednak i tak uważam, że to nie jest temat na czas wojny i nie powinien nas dzielić w tym momencie. Obie strony (mam nadzieję) czegoś się nauczyły z tej historii i najważniejszym jest, by ona się nie powtórzyła.
@Pompejusz większość tych ludzi nie ma pojęcia o Wołyniu, zresztą oni uważają banderę za bohatera bo przedstawił się ruskim, a nie, że zabijał Polaków.