Wpis z mikrobloga

@gomjeden: minecraft polega głównie na single core preformance, do streamowania tego 5600 powinien wystarczyć, lepiej dopłacić różnicę do lepszego gpu.
Nie wiem jaką wersje tego 30660ti bierzesz ale jak ze zwykłymi gdrr6 to wtedy możesz do gddr6x dołożyć albo po prostu wersji z lepszym chłodzeniem.
@gomjeden: mam 5600x i nie ma bottlenecka przy rtx 3080. Jak ktoś proponuje lepszego procka to nie wie jak działają komputery, szczególnie w grach. Przy 3060ti nie będziesz raczej i tak grał w więcej niż 60fps, a gry takie jak minecraft czy csgo pójdą na 10 letnim procesorze bez zająknięcia. Streamowanie dużo nie zmieni, jak będziesz robił to odpowiednim softem.
Mój stary PC z i5 6500 i gtx 1070 ciśnie hogwarts
@Izanagi013: do samych gier to sprawa jasna. Tu wchodzi dodatkowo streaming. I zastanawiam się po prostu, czy dodatkowe rdzenie w 5700X będą miały szansę być wykorzystane do streamowania.
@gomjeden: jak streamuje to lepiej wez procek 5700x ( masz taki program który zwie się process lasso i możesz przypisać np że cs go będzie korzystał tylko z rdzeni 6 rdzeni a np obs-owi przypisać pozostałe 2 i wtedy fpsy w gierecze będą się zgadzać)
mam 5600x i nie ma bottlenecka przy rtx 3080. Jak ktoś proponuje lepszego procka to nie wie jak działają komputery, szczególnie w grach. Przy 3060ti nie będziesz raczej i tak grał w więcej niż 60fps, a gry takie jak minecraft czy csgo pójdą na 10 letnim procesorze bez zająknięcia.


@Izanagi013:
Ryzen 5600 to jak najbardziej wystarczający procek do rtx'a 3080 i jak najbardziej w większości gierek nie on będzie ograniczeniem wydajności