Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwość odebrania nowego dowodu Tozsamosci z komendy powiatowej zanim dotrze on do urzędu? Pytam, gdyż miałem lecieć w niedzielę samolotem, no ale niestety zgubiłem dowód. W poniedziałek złożyłem wniosek o nowy I dowiedziałem się dzisiaj, że już we wtorek był gotowy I wysłany, ale policja jeszcze nie dostarczyła go do urzędu, więc domyślam się, że pewnie leży na komendzie I policja czeka, aż zbierze się ich większa ilość, żeby nie jeździć co chwile z paroma.

Ja rozumiem, że cały proces normalnie może trwać gdzieś do miesiąca, ale może da się to jakoś załatwić szybciej, jadąc odebrać go osobiście z komendy?

#prawo #dowodosobisty #policja #panstwo #urzad
  • 10
@Bad_Wolf: @nalot_1 Pani z urzędu powiedziała, że to policja dostarcza nowe dowody do urzędu. Sprawdziłem w googlach I odnalazlem jeden artykuł, w którym pisano o jakimś nieporozumieniu pomiędzy urzędem I powiatową komendą, pod którą ten urząd przynależy. Przedmiotem sporu było to, że policja chciała, by urząd sam przyjeżdżał na komendę odbierać te dowody, a urząd mówił, że to nie należy do ich obowiązków I w ogóle nie mogą tego zrobić, gdyż
@Dorogon: PWPW miałoby dostarczyć dokumenty na komendę aby ci je przewieźli urzędowi?

Dowody ci się #!$%@?ły, policja wozi zatrzymane dokumenty, dowody rejestracyjne i prawa jazdy
@Bad_Wolf: Co mi się #!$%@?ło, skoro pani w urzędzie powiedziała mi dosłownie cytuję "Policja nam je dostarcza" XD A pani dobrze wie, że mowa jest o nowym dowodzie, bo sama wysyłała parę dni wcześniej mój wniosek o nowy dowód tożsamości...
@Dorogon: nie rozumiesz, że to wozi PWPW, mają własne samochody opancerzone a policja to najwyższej konwojuje. Żaden krawężnik nie lata z jakiejś pipuduwy do Warszawy po dowody osobiste.
@Bad_Wolf: Oczywiście. Ja nie rozumiem, ale Ty rozumiesz xD gdzie ja napisałem, że policja po to jeździ do Warszawy? Napisałem, że wysyłają to z Warszawy na komendę. Myślałem, że zawsze rejonową, ale zasięgnąłem już info u policjanta I w moim przypadku otrzymuje je główna komenda stolicy regionu. Niestety wszystkie dowody przychodzą zapakowane w jedną paczkę, która otwarta zostaje dopiero w urzędzie, tak więc niema możliwości, żebym się tam udał I odebrał
@Bad_Wolf: @Dorogon
Mogę wam potwierdzić że to policja dowozi nowe dowody do urzędów.
Na poszczególne komendy dowody trafiają tzw pocztą specjalną, a z komend wyznaczeni policjanci dostarczają je do urzędów.
I nie ma opcji odbioru dowodu na policji. Policja jest tylko pośrednikiem (takim listonoszem), przesyłki są opieczętowane i nie ma możliwości ich otworzenia przed dostarczeniem do urzędu.