Wpis z mikrobloga

#smarthome #tuya
Cześć, kupiłem sobie na testy żarówkę Tuya, niestety przełącza się ona w tryb parowania po trzykrotnym (w krótkim odstępie czasu) włączeniu i wyłączeniu przełącznikiem na ścianie, o co przy małych dzieciach nie trudno.
Wiem, że standardowe przełączniki na ścianie można zastąpić inteligentnymi i tutaj mam pytanie, jak działa taki inteligentny przełącznik? Czy on rzeczywiście odcina prąd od żarówki, czy po prostu wysyła do niej komunikat, że ma się wyłączyć/włączyć, nie odłączając jej fizycznie od zasilania? Jeśli fizycznie odcina jej zasilanie, to rozumiem, że nie uniknę wspomnianego na początku problemu, bo z poziomu takiego inteligentnego przełączania na ścianie będzie to działać tak jak nieinteligentny najzwyklejszy przełącznik?

Jeśli tego rozparowywania nie da się załatwić inteligentnym przełącznikiem, to może istnieją jakieś żarówki, gdzie parowanie inicjuje się jakimś bardziej wyszukanym sposobem, niż sekwencją krótkich odcięć zasilania?
  • 6
@642425: Większość przełączników odcina zasilanie. Możesz wprawdzie dodać różne akcje dodatkowe typu "oprócz tej żarówki wlacz jeszcze halogeny tuyowe i opuść rolety" ale to już kwestia konfiguracji.
@642425: Przy włącznikach odcina prąd w żarówce ale sam włącznik jest cały czas pod napięciem - mają osobny przełącznik od spodu czy gdzieś z boku.
Jak zostaniesz przy tej żarówce co jesteś to tak, problem zostanie, ale takie rozwiązanie nie ma i tak sensu, chyba że to jakaś żarówka RGB to zostanie ci nauczyć dzieci xD
@dran2: czyli rozumiem, że mogę zewrzeć w puszce na stałe żarówkę, a sam przełącznik skonfigurować w aplikacji Tuya tak, żeby de facto włączał i wyłączał żarówkę przez chmurę Tuya? To by było idealne rozwiązanie ;)
Jesteś w stanie polecić jakiś przełącznik, który będę mógł tak skonfigurować?
@642425: Nie miałem dużo do czynienia z TUYA, odstraszały mnie problemy z lokalną konfiguracją bez ich chmury ktróej wcale w domu mieć nie chcę. Wydaje mi się że każdy ich przełącznik możesz tak skonfigurować bo czemu by nie?