Wpis z mikrobloga

Jadąc turystycznie do Azji wybierasz:

  • Laos 2.7% (6)
  • Kambodża 8.4% (19)
  • Wietnam 18.2% (41)
  • Filipiny 17.3% (39)
  • Tajlandia 40.4% (91)
  • Inne 12.9% (29)

Oddanych głosów: 225

  • 20
@Wielki_Szu_internetow: Zależy czego oczekujesz doświadczyć podczas wyjazdu. Wszystkie kraje są podobne tylko pocześci, tak na prawdę wszystkie się mega od siebie różnią.
Takie same pytanie mozna zadać komuś z za oceanu: Jadąc turystycznie do Europy wybierasz: Białoruś, Norwegie, Hiszpanie, Niemcy
@Wielki_Szu_internetow: byłem w kilku krajach Azjatyckich i najbardziej zachwyciły mnie Filipiny.
Kilka powodów dlaczego.
Filipinczycy z racji różnorodności etnicznej podobnie jak w Indiach wprowadzili jakiś czas temu język angielski jako język urzędowy. Większość Filipinczykow mówi biegle po angielsku dzięki czemu jeśli znasz angielski możesz spokojnie samodzielnie funkcjonować na Filipinach. Jest to bardzo przyjazny naród i kobiety z reguły są bardziej poukładane. Seks turystyka też istnieje ale nie na taką skalę jak
@Wielki_Szu_internetow: Inne - przede wszystkim (poza jedynym wyjątkiem kiedy był rok covidowy i najzwyczajniej w świecie nie opłacało się wyjeżdżać poza jeden kraj ze względu na koszty testów i kwarantannę) odwiedzam dwa a czasem i trzy kraje w regionie Indochin. I gdyby nie obecna sytuacja, którą można śmiało określić mianem wojny domowej bez wahania wybrałbym Mjanmę bo to była dla mnie prawdziwa kraina uśmiechu. To spory kraj, wciąż niezadeptany, z bardzo
@Myrcin-: nie wszystko mają dobre.
normalnego boczku w znanej nam formie tam nie dostaniesz
kuchnia bywa bardzo słodka
potrawy takie jak słodkie spaghetti, słodka makaronowa saładka, desery gdzie jest pakowane mleko skondesowane z mlekiem w proszku, balut kaczy zarodek może obrzydzić, jak się chce zjeść po Europejsku typu pizza czy zjeść pieczywo nawet z piekarnii zapomnij lepiej o tym przestaw się na ryż
@Wielki_Szu_internetow: Ja wybieram Chiny (o ile akurat jest wstęp dla turystów), bo jest tam najwięcej do zobaczenia. W drugiej kolejności Japonię, ale tę poza wielkimi miastami. Filipiny albo Tajlandię mogę odwiedzić na emeryturze.
@Towarzysz_Sobaka As Azja jest ogromna i do tej pory zwiedziłem mały kawałek.
Na Filipinach mieszkam od kilku lat, więc mało mnie tutaj co zachwyca jak za pierwszym razem. Z pewnością najłatwiej się się tu dogadać i nie tylko w turystycznych miejscach.
Jeżeli ktoś nastawiony na nurkowanie, plażowanie to chyba jedna z lepszych pozycji.

Tajwan nie jest jakoś strasznie drogi, jedzenie bardzo smaczne (dość często jadłem w 7-11, family mart i za małe