Wpis z mikrobloga

Jak byłem mały, to myślałem, że Wisła Kraków jest świetna, ale przez to, że jest z Polski, to w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów dolosowują nam jakieś Reale Madryt i tak dalej. Tymczasem prawda była troszkę inna. Wisła niby fajnie grała w pucharach, ale niestety mało konsekwentnie. Przez wpadki z Valerengą Oslo czy przede wszystkim z Dinamo Tiblisi, Wisła w swojej najlepszej fazie nie potrafiła sobie zbudować odpowiednio dużego rankingu, by mieć rozstawienie w ostatniej rundzie eliminacji. A naprawdę mało brakło do tego, żeby mieć rozstawienie w 2005 i zamiast z Panathinaikosem grać... no nie wiem z kim, bo i nierozstawione drużyny były mocne, no ale zawsze mogło by być trochę łatwiej, a i los pewnie wynagrodziłby Wiśle te starania, tak jak wynagrodził Legii w 2016 roku.
#wislakrakow #mecz
  • 6
@Dawidk01: W sezonie 2008-2009 Wisła Kraków jako jeden z nielicznych klubów na świecie pokonała Barcelonę, która w tym sezonie wygrała LM, przegrywając tylko jeden mecz w grupie z Shakhtar Donetsk, ponadto nie licząc końcówki sezonu, gdy miała już tytuł w Hiszpanii i grała rezerwami, to miała wpadkę tylko z Atletico i derbowym meczu z Espanyol'em oraz na inauguracje z Numancia.

Zawsze jakoś po odpadnięciu z eliminacji do LM morale spadało wśród
@Serghio: no ale Legia pokazała, że szczęściu trzeba dopomóc. Jeżeli będziesz rozstawiony w ostatniej rundzie to możesz liczyć na szczęście. A to, że Wisła z takim składem i po taki sezonie jak 2002/2003 nie zbudowała sobie dużego rankingu, to trochę wstyd. Zastanawiam się, czy w ogóle ktoś patrzył wtedy na ten ranking, czy każdy miał podobną perspektywę jak 10-letni ja, czyli "no mamy pecha, albo nas nie lubią, bo trafiamy ciągle
@Dawidk01: z Legią to trochę inna sytuacja, bo potem była reforma Platiniego i mistrz Polski o Ligę Mistrzów nie walczył z zespołami z 3/4 miejsc z ligi angielskiej, włoskiej, czy hiszpańskiej. Dzięki temu z nieco gorszym rankingiem można było dostać rozstawienie.
@nith: ale te różnice chyba nie były jakieś duże. Patrzę, że Wisła w szczycie była jakoś na 70 miejscu w rankingu UEFA, troszkę wyżej, niż Legia w 2016 roku, ale nie dużo.