Wpis z mikrobloga

dajcie coś na prawdę dobrego dla fana hardSF, który zjadł zęby na tym, ale wiadome ( nie mógł czytać wszystkiego ). Po prostu nie wylatujcie z oczywistościami typu Hyperion i będzie git.
Właśnie skończyłem Bożą machinerię devita i jestem w hooj zawiedziony.

#sf #ksiazki #scifi #czytajzwykopem #fantastyka #fantasy #ebook #bookmeter
KwantWykopu - dajcie coś na prawdę dobrego dla fana hardSF, który zjadł zęby na tym, ...

źródło: temp_file.png6870690133443035269

Pobierz
  • 24
@CoyJared: Hamilton to z kolei mój 1 ulubiony autor więc już wytypowałęś dwóch z mojego podium. Hamiltona przeczytałem wszystko i szanuje za gust, ale ten Egan ? Co to za typ ? xD Co proponujesz ?
dajcie coś na prawdę dobrego dla fana hardSF, który zjadł zęby na tym, ale wiadome


@KwantWykopu:
Z Hard Sf:
- seria Poseidon's children, Alstair Reynolds
- Higher Education, Jerry Pournelle
- The Sparrow, Mary Doria Russell
- Hail Mary, Andy Weir było juz czytane?

Z takich mniej hard to Expeditionary Force i Murderbot Diaries są fajne.
@KwantWykopu: Diaspora przede wszystkim, takze Miasto Permutacji


@CoyJared: a nawet widę, że jego książki mam w kolejce w biblioteczce. Po opisie diaspory widzę, że to może być hard SF na podobnym levelu co Accelerando Strosa. A tak się składa, że accelerando jest w moim top wszechczasów.

@KwantWykopu: Ty, a jak stoisz z Dukajem? Bo znam wielu co czytali wszystko sci-fi i troche wiecej a Dukaja czy Lema nie dotkneli.
@Piastan

@KwantWykopu: a chińczyka czytałeś? W sensie problem trzech ciał albo slepowidzenie?


problem trzech ciał mi nie podszedł. po pierwszym tomie powiedziałem pass. zbyt naiwna.

ślepowidzenie ? miało nie być oczywistości ;)
zjadłem oba tomy. Jestem wogole zagorzałym fanem wattsa, szkoda że tak mało pisze. Przeczytałem wszystko co napisał.
polecam gorąco Trylogię Ryfterow i cały cykl nowel Sunflower. Krótkie, ale mega #!$%@?. Watts to jest dla mnie sam miód takiej mrocznej