Wpis z mikrobloga

@nightrain: Sam tak o tym pomyslalem, ze to intertoto ale jakie to byly czasy, gdyby to teraz powrocilo moze by to mialo racje bytu przez gigantyczne pieniadze jakie ida w pilke.
@Braand: mpgło by być, do inertoto szła drużyna z nieważne jakiego miejsca, tylko wyznaczona, ale zazwyczaj to była ta co się nie łapała na puchar uefa, czy ligę mistrzów, no i nie ten co zdobył puchar, bo był puchar zdobywców pucharów
@bonpensiero: dokładnie, tylko jest grupa, tabela, a tak było jasne przegrywasz - odpadasz, chodzi pewnie o to by było jak najwięcej widowisk, które kupi telewizja. Teraz moje zdanie co do Ligi Mistrzów - jak nazwa wskazuje tylko Mistrzowie powinni w niej grać
@nightrain: raz, że chodzi o pieniądze (telewizja ale i dzień meczowy na stadionie).
Ale mimo wszystko IMHO przez większą liczbę meczów międzynarodowych poziom rywalizacji mocno wzrósł.

Obecnie niby słabszy zespół ma szansę regularnością zarabiać fajne pieniądze za grę w pucharach.
@bonpensiero: no ma i od tego właśnie jest liga europy, liga konferencji europy
liga mistrzów, to jednak powinna być liga mistrzów, czyli mistrz gra w eliminacjach i jak awansuje to gra w turnieju, tylko mistrz, nie drugie, trzecie miejsce w tych najlepszych ligach jedna drużyna z każdego kraju, ta co zdobyła mistrzostwo, niech gra w eliminacjach do ligi mistrzów, albo niech zmienią nazwę
@bonpensiero: właśnie miałem to napisać Ci, a niech się bawią, to będzie coś na wzór tej superligi, czy jak tam mieli się nazywać, każda drużyna rozegra 8 spotkań, ale wszystkie będą w jednej tabeli
@nightrain: nie będzie bo SL miała być zamknięta. Co było totalną głupotą. Nigdy by w niej nie zagrał np. polski zespół ale też Newcastle czy dajmy na to Roma albo nie wiem jakiś inny klub który mógłby zyskać sportowo w lidze z Top 5.