Wpis z mikrobloga

Szukam auta, którym w komforcie i prestiżu można polatać po błocie ( ͡º ͜ʖ͡º) Chodzi o samochód klasy SUV z dawnych lat, kiedy miały jeszcze co nieco wspólnego z terenówkami. Zastosowanie to w sumie bardziej turystyka offroadowa, ale byłoby spoko, gdyby na oponach AT radził sobie jako tako z błotem i piaskiem. Na myśli mam coś pokroju Mercedesa ML pierwszej lub drugiej generacji, Volkswagena Touarega a może jeszcze coś innego? W środku chciałbym mieć na bogato więc najlepiej segment E. Ktoś coś?

#samochody #motoryzacja #offroad #4x4
pogop - Szukam auta, którym w komforcie i prestiżu można polatać po błocie ( ͡º ͜ʖ͡º)...

źródło: temp_file.png5647233233571954734

Pobierz
  • 19
@pogop: nie bierz tuarega! xD
córka własnie próbuje się tego gówna pozbyc, #!$%@? się na potęge. xD
bier freemonta, albo jego poprzednika, dodge journey.
o murano nie wspomnę. sztos. jeździłem. ;)
o właśnie! Murano, ciekawa propozycja. I nie ma bólu głowy z wyborem silnika XD


@pogop: z tym murano to ciekawa historia.
jeździłem. #!$%@?.
więc ostatnio szukałem(do wczoraj) bo chciałem go kupic.
ale przeczytałem wątek o problemie skrzyni biegów(zdarza się), i rozwiązaniu tego problemu.
otóż trzeba było wymienić jakiś zaworek olejowy, i pasek chyba.
koszt 11k.
dzięki nara. xD
@pogop: Napęd 4x4 nie jest stały tylko dołączany przez komputer, także na pewno nie można się spodziewać nie wiadomo czego.
Więcej sie nie wypowiem bo tym autem w jakimś trudniejszym terenie po prostu nie jeździłem.
@Wyso52: No to nie, w Mercu ML i Tuaregu masz taką możliwość, więc tym wygrywają i to zdecydowanie. I szczerze mówiąc coraz bardziej podoba mi się VW - komfortowa landara, sporo potrafi, a bajer ze sprężarką mnie rozwalił XD 7:30 jak coś.
@pogop: W sumie wszystko zależy od budżetu. Touareg wydaje się fajną opcją, wygodny na asfalcie, a i w lekkim terenie sobie poradzi. Ale jeżeli masz większy budżet, to szukałbym dobrze wyposażonego, nie zmotanego długiego Patrola. Najlepiej import z bliskiego wschodu :)
@macias92: no właśnie nie mam większego budżetu, dlatego właśnie o takich autach mówię. Co prawda oba potrafią być drogie w utrzymaniu, ale Patrol jeszcze bardziej, bo już widzę, jak zaczynam kombinować co by w nim zmotać XD
@pogop: No niestety, ta zabawa szybko wciąga i mocno uszczupla domowy budżet xD Swoją drogą - zerknij na Pathfindera. Ciekawa alternatywa, mam od ok. 2 lat jako drugie auto i jednocześnie to "do zabawy" i z czystym sumieniem polecam. Ciekawy i zadbany egzemplarz do 35-40k powinieneś znaleźć, a w terenie naprawdę sporo potrafi.