Wpis z mikrobloga

Wziąłem się za odchudzanie i jeśli mi się uda to w nagrodę kupię sobie zegarki. Za pierwsze 10 kg jeden tańszy. Za drugie 10 kg już coś porządnego. Taki motywator od dwóch dni do mnie przemawia i skutecznie walczy z bólem głowy.
Więc muszę się zanurzyć w świat wariatów z #watchboners znających na pamięć wymiary, numery referencyjne i rok zakończenia produkcji lekko zielonego rolexa z dwiema wskazówkami i czerwoną szóstką na bezelu, przeznaczonego do kąpieli w dużych wannach.
Powoli kształtuje mi się pogląd i gust (standardowo - jak na yt mówią że dobry to bieremy) i wstępna lista.
Z tanich zacznę może od Bulovy Lunar Pilot, Seiko Small Tuna, może jeszcze coś innego w kwarcu. Będzie to trzeba jednak przymierzyć. Albo coś prostego używanego, Może TH Carrera, albo jakaś ładna Omega się znajdzie?
Gorzej będzie z drogich, bo myślałem że 15k to taki max, jaki bym dał. A tam niestety im wyżej tym fajniej. Może coś od Cartiera, może Omegę? Ech, dużo tego ale trzeba przeglądać też jakieś mniej znane profanom Orisy i inne Tudory.
A może zaszaleję i kupię wspaniałego Casio Oak w metalowym kubraczku.
No nic, mam pół roku na oglądanie YT i może zacznę się powoli udzielać na tagu i pytać.
Zacznę może od jednego - warto na Chrono24 coś szukać czy to raczej za dużo ludzi na świecie przegląda, by kupić coś dobrego okazyjnie?
#zegarkiboners
Pobierz
źródło: seiko_tuna_collectors_guide
  • 10
@niegwynebleid: Do 15k już można mieć fajne rzeczy. Rozważ używane w dobrym stanie, a IMO najlepsza marka, jaką można dostać w tej cenie, to Omega. Wprawdzie z trudem, ale można dostać. Tudory też fajne, nie mam ale też rozważam.

Do TH mam zastrzeżenia jakościowe oraz ich nowy CEO to bananowe bobo bez wizji.
@janbrzewka jako drogi na początku chciałem jakiegoś chrono, ale jak tak patrzę, to może wybiorę jakiegoś divera. chyba najbezpieczniejszy - będzie wykorzystany na codzien a nie leżał w szufladzie.
Gdzie byś polecił szukać używek? Biorąc pod uwagę, że nie znam się, więc będzie się dało mnie oszukać, więc wolę dopłacić za bezpieczeństwo.
@unified_observer: a gdzie tu złośliwość? Nie potrzebuję godziny. Serio. Mam komórkę.
Kupiłem sobie vivomove luxe bo miałem problemy zdrowotne i chciałem mieć trochę kontroli nad pulsem i do tego bardzo podoba mi się opcja informowania o powiadomieniach. Godziny na tym nie sprawdzam (mocno się odzwyczaiłem). A w smartbandzie na co dzień wygląda się jak incel studiujący informatykę.