Wpis z mikrobloga

Ile jeszcze czeka nas przesunięć czasu?

No właśnie nie wiadomo, pomimo tego, że cały czas wnoszą więcej szkód niż pożytku. Nie pomaga to naszemu zdrowiu, nie przynosi oszczędności energii, a tylko powoduje zamieszanie, zwłaszcza na kolei - kto musiał bez sensu przez godzinę tkwić w pociągu, ten czuje to, co pisze.

Już miała zniknąć, ale pojawiła się pandemia i trzeba było plany odłożyć na później. No to o pandemii zdążyliśmy zapomnieć, ale kręcenie pokrętłami od zegarków cały czas na czasie.

A może jest ktoś, komu ta zmiana służy?

#nauka #ciekawostki #wiedza #gruparatowaniapoziomu #zmianaczasu
adametto - Ile jeszcze czeka nas przesunięć czasu?

No właśnie nie wiadomo, pomimo te...
  • 83
@spac_jesc_pracowac: jak mieszkałem na Karaibach to dzień trwał 6-18, noc 18-6. Nie wiem czy tak leżą i wynika to z bliskości równika, czy jakoś się dopasowali do Ameryki. Na początku miałem życie bardzo wieczorowe i nie rozumiałem jak tak można żyć. Po jakimś czasie trudno było mi się przestawić na inny tryb - rano jest jasno i można sobie pobiegać. Wieczorem można szybciej zacząć nocne imprezy ????

To do czego zmierzam,
@adametto: Warto w tym miejscu przypomnieć, że czas zimowy jest naturalny dla naszego regionu, lepszy dla naszego zdrowia i jest tym "oryginalnym", a czas letni został wprowadzone w celu oszczędzania energii.
@kombajnbizon No tak, nikt nam nie pozwoli żebyśmy wybrali czas lepiej pasujący do obecnych realiów bo jesteśmy bardziej w strefie CET i #!$%@? XD ale Hiszpania, która ma dokładnie tą samą strefę co my, na dodatek też przechodzącą na letni już jest spoko XDD czas CET nie jest dla nas optymalny, dzień zaczynający się latem po 3 ale kończący o 20 to dużo gorsza opcja niż w przypadku przejścia na CEST dzien
@Rad-X: końcówka marca 2020
Sraczka pandemiczna w pełni
Na wykopie na 50 znalezisk 49 o covidzie
To samo w TV od rana wieczora ciężarówki z trumnami w Bergamo lub rząd na lotnisku wypatruje antownova z maseczkami
Ale jedno znalezisko i 5 minut czasu antenowego na zmianę czasu się znalazło XD
kto musiał bez sensu przez godzinę tkwić w pociągu


@adametto: Przy jednej zmianie siedzisz godzinę dłużej w pociągu, a przy drugiej jesteś godzinę szybciej na miejscu! Po co drążyć?