Wpis z mikrobloga

Apropo Bayernu budowanego za małe pieniądze, wiecie że oni na pensje wydają więcej niż City, Liverpool, United czy Chelsea.

PSG — 408,330 mln euro
FC Barcelona — 348,890
Real Madryt — 280,450
Bayern Monachium — 267,580
Manchester United — 259,212
Chelsea — 191,133
Manchester City — 189,552
Atletico Madryt — 172,540
Liverpool — 164,817
Juventus — 158,880

Dane z 2022 roku

#mecz #pilkanozna
  • 23
@ekjrwhrkjew: dane z 2023 są ZUPEŁNIE inne.
https://www.republicworld.com/sports-news/football-news/728-million-top-10-clubs-with-the-highest-wage-bill-in-europe-heres-the-full-list-articleshow.html

Paris Saint Germain have accumulated eye-catching numbers in wage bill as they have recorded an astonishing €728 million per year. Real Madrid is the second entrant on that list with €519m while FC Barcelona is in the third position with an estimated wage bill of €466m. Manchester United and Liverpool complete the top five.


Liverpool and Manchester City follow suit with wage bills
@thority Dlaczego przypadkiem? To są dane z innego źródła wgl. Tamto co ja wstawiłem miało uwzględniać letnie okienko, czyli chociażby pensje Mane. Więc to i tak kompletnie nie ma sensu, różnica w PSG przez pół roku jest ogromna, przecież nikogo w zimie PSG nie kupiło.
@ekjrwhrkjew: swoją drogą:
1. Man City – 57%
2. Real Madrid – 73%
3. Liverpool – 62%
4. Man United – 66%
5. PSG – 111%
6. Bayern Munich – 53%
7. Barcelona – 73%
8. Chelsea – 71%
9. Tottenham – 47%
10. Arsenal – 58%

tyle % swojego przychodu kluby wydają na pensje.
Ojoj, City, Liverpool i United jednak przed Bayernem?
https://www.thisisanfield.com/2023/01/liverpool-overtake-man-united-in-money-league-but-386m-wages-tell-true-story/
@thority No według tych obliczeń przed Bayernem i co w związku z tym? Tylko skoro Barca i Real mają taki sam procent, to czemu tylko Barcelona ma problem z tym limitem płacowym, czy innym guwnem które jest w Hiszpanii? Real też powinien mieć w takim razie.
@ekjrwhrkjew: no to, że ludzie piszący, że Bayern jest dobrze zarządzany (prawie tak dobrze jak Raków) mają rację. Poza tym w OP pisałeś, że wydają więcej, co jest nieprawdą. To tak dwie rzeczy "w związku z tym".

Co do La Liga to liczone jest, o ile pamiętam, na podstawie zsumowania planowanych przychodów i wydatków pozasportowych. To, czy ktoś ma problem, to po prostu matematyka.
@thority Pisałem, że wydaje więcej na podstawie moich danych, wiec to prawda. Poza tym nigdzie nie odnosiłem się do tego czy Bayern jest dobrze czy źle zarządzany, tylko że również wydaje dużo na pensje.
@thority Tamte dane uwzględniają letnie okienko transferowe, więc jeżeli nie jest uwzględnione ostatnie zimowe okienko, gdzie i tak chyba nikt nie doszedł to nie wiem skąd się bierze ta różnica. No dajmy, że przedłużono kilka kontraktów po nowym roku, no tu coś wzrośnie. Ale to jest przeskok z 400 na 700 mln, ogromna różnica, bez żadnych transferów
@thority Ale to już nie jest kwestia tego czy Bayern będzie na 4 miejscu czy 8 w takim rankingu, tylko że Bayern może na spokojnie rywalizować właśnie z angielskim zespołami jeżeli chodzi o pensje piłkarzy. Taki Mane dostał zdecydowanie lepsza ofertę od Bayernu niż Liverpoolu. Odrzucając takie kosmiczne pensje jakie ma Mbapp, no to Bayern spokojnie stać na pensje czołowych piłkarzy. A jeszcze są o tyle dobrej sytuacji, że Bayern nie ma