Wpis z mikrobloga

Wczoraj wylało się mleko, że ugabuga "NIE MOŻESZ PRACOWAĆ NA DWA ETATY BO JA PŁACĘ ZA 8 GODZIN TWOJEGO ŻYCIA I JESTEM PANEM ORAZ WŁADCĄ TEGO CZASU"

Otusz możesz, z punktu widzenia prawa nie ma żadnych przeciwskazań. Ba! Nawet nie musisz nikogo informować:

Powszechnie obowiązujące przepisy nie zabraniają pracownikowi pracy na dwie umowy o pracę. Nie ma on też obowiązku informowania o tym swojego pracodawcy. Czynnikiem, który może uniemożliwić podjęcie dodatkowej pracy, jest podpisanie umowy o zakazie konkurencji.

Zgodnie z zasadą wolności pracy (art. 65 Konstytucji, art. 10 § 1 Kodeksu pracy), to pracownik swobodnie decyduje, w ilu miejscach będzie świadczył pracę.


https://bulldogjob.pl/readme/czy-to-etyczne-pracowac-na-dwa-etaty

User @Urajah, @WyjmijKija @Herubin i inni wprowadzają ludzi w błąd, że to nielegalne i "nikt nie czyta umów". Wychodzi na to, że sami nie czytają tych umów xD

#programista15k #biznes #neuropa #liberalizm #heheszki #januszebiznesu
johny-kalesonny - Wczoraj wylało się mleko, że ugabuga "NIE MOŻESZ PRACOWAĆ NA DWA ET...

źródło: 829065_panie-areczku-sen-jest-dla-zarzadu

Pobierz
  • 21
@stefan_pmp: @johny-kalesonny Możesz mieć i 10 umów o pracę zależy od umowy i co podpisujesz. Jeżeli sprzedajesz ten sam czas w dwóch miejscach to możesz łamać ustalenia umowy.

Nie mogę wprowadzać was w błąd, bo nie znam waszych umów i odnosiłem się stricte do robienia dwóch fuch w tych samych godzinach jeżeli jesteś pracownikiem opłacanym za godziny pracy. Jeżeli nie mam racji to pokaż mi zapis o tym. Inaczej nie wołaj
Jeżeli sprzedajesz ten sam czas w dwóch miejscach to możesz łamać ustalenia umowy.


@Urajah: Nieprawda. Swobodę zatrudnienia łamią takie rzeczy jak NDA, a tak to możesz pracować nawet na 6 etatów, dopóki wykonujesz swoje obowiązki i jesteś dyspozycyjny
User @Urajah, @WyjmijKija @Herubin i inni wprowadzają ludzi w błąd, że to nielegalne i "nikt nie czyta umów". Wychodzi na to, że sami nie czytają tych umów xD


@johny-kalesonny: może czytja ze zrozumieniem, wtedy będzie ci łatwiej. Fajnie, że nawet linka do poprzedniego wpisu nie dałeś:

PfefferWerfer: wolą robić swoje minimum na dwóch etatach nie wychylając się.

WyjmijKija: co nie zmienia faktu, że jest to oszukiwanie swoich "pracodawców"


Gdzie napisałem,
@Urajah: Czytam ze zrozumieniem, po prostu Ty nie rozumiesz prawa pracy albo specjalnie je ignorujesz ;D. Masz swobodę zatrudnienia. Możesz pracować na wiele etatów i nie informować o tym pracodawcy. Dopóki jesteś dyspozycyjny i wypełniasz sumiennie swoje obowiązki, to możesz nawet pracować na wiele etatów jednocześnie.

Jedyne rzeczy, które to ograniczają, to NDA i ewentualnie wyznaczenie miejsca pracy przez pracodawcę - ale jak robisz to zdalnie, to wszystko gra.
Nawet w przypadku etatów - nikt nie twierdzi, że to jest nielegalne. Można pracować na dwóch etatach, żadne odkrycie. Ale praca na dwóch na raz w tym samym przedziale czasowym to oszukiwanie swoich "pracodawców". Ponownie, czytaj ze zrozumieniem, nie nazywam tego "oszustwem".


@WyjmijKija: Dokładnie. Ja mam dość tej dyskusji, bo po co się produkować tutaj jak dyskutuje się z osobami, nie rozumiejącymi istoty i zakresu tematu.
Nawet w przypadku etatów - nikt nie twierdzi, że to jest nielegalne.


@WyjmijKija: @Urajah tak twierdzi. Ty twierdzisz, że to oszukiwanie pracodawcy. Proszę bardzo:

- teoretycznie jeżeli masz płacone za 40h tygodniowo, to te 40h sprzedajesz firmie. Jeżeli w tym czasie robisz inne rzeczy bez zgody pracodawcy to de facto nie wywiązujesz się z umowy.


To jest zdanie @Urajah

co nie zmienia faktu, że jest to oszukiwanie swoich "pracodawców"


To Twoje
@johny-kalesonny: I po co tak ordynarnie kłamiesz? Możesz pracować i nawet na 3 etatach ale nie możesz w tym samym czasie. Umowa o pracę określa czas pracy i w godzinach pracy jesteś na wyłączność. Sam mam etat + działalność ale wykonywaną po godzinach pracy a nie w jej trakcie.

Inna sprawa, że jak najbardziej musisz o tym poinformować pracodawcę ze względów podatkowych. Nie możesz mieć na etapie zaliczek uwzględnianej kwoty wolnej
@stefan_pmp: Nie brak opinii, że #!$%@? głupoty i nawet nie myślisz co piszesz. Wątek nie dotyczył pracy w różnych miejscach ale nałożenia godzin pracy z różnych miejsc.
Inna sprawa, że jak najbardziej musisz o tym poinformować pracodawcę ze względów podatkowych. Nie możesz mieć na etapie zaliczek uwzględnianej kwoty wolnej i kwoty zmniejszającej podatek w pełnej wysokości u każdego pracodawcy bo oznaczać to będzie zaniżenie zaliczek co będzie wykroczeniem podatkowym.


@Herubin: Proszę przestać się błaźnić i zrób trochę większy research, niż Ziemkiewiczowski ;D
@johny-kalesonny: Ja #!$%@? jeszcze zarzuca komuś research Ziemkiewiczowski samemu dają jakiś gówno artykuł ktory w ogóle nie omawia tematów prawnych i nie ma w nim żadnego odniesienie do art. 22 Kodeksu Pracy. Takie artykuły to się pod SEO pisze i są typowym laniem wody.

https://www.prawo-pracy.pl/dwa-etaty-w-tych-samych-godzinach-pracy-p-1749.html

Tu masz coś napisanego przez kogoś kto chociaż zajrzał kiedykolwiek do Kodeksu Pracy a nie pisze na pałe.