Wpis z mikrobloga

Szukam bezproblemowego monitora do MacBooka Air M1. Kompatybilność sprzętów Apple z zewnętrznymi monitorami to jakiś żart, mój stary Dell U2412M wyświetlał jakąś #!$%@?ą szachownicę zamiast niektórych odcieni szarego, tak samo niedawno kupiony Lenovo Q24h-10. Zwróciłem go i kupiłem Dell U2520D, który rzekomo wspiera macOS, no i o ile obraz działa bezproblemowo, to monitor ma problemy ze stanem uśpienia MacBooka, nie wykrywając sygnału po wybudzeniu albo restartując kompa. Wszystkie problemy są powszechne dla komputerów z M1, nie jest to kwestia wadliwego laptopa albo monitora. Czy jest ktoś w stanie polecić coś w pełni działającego do ok. 2k, może z małym hakiem? Rozdzielczość min. QHD, maks 27".
#monitory #monitor #lenovo #dell #apple #macbook #macos #komputery #technologia #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
@winslow: w sumie jak pomysle, to mialem takie problemy kiedyś jak mialem jeszcze 2018 sluzbowego maka, ale to bylo związane z tym, że mialem 2 monitory podpiete, ale jeden był na HDMI a drugi na DP podpiety i czasami albo sie nie budzil albo nie wykrywal jednego monitora. Po zamianie na 2xHDMI problem ustąpił od razu. Artefaktów nie mialem nigdy.
@winslow nie ma monitorów, poza XDR, które bezproblemowo działaja z macbookami. zawsze i z każdym modelem mogą wystąpić problemy. MacOS to nie jest system przystosowany z zewnętrznymi monitorami.( ͡º ͜ʖ͡º)
@Vasek: Ponić LG działają bezproblemowo bo nawet Apple je sprzedaje u siebie, ale z tych tańszych są tylko białe co mi nie pasuje estetycznie, jak nic nie znajdę to #!$%@?ę 2,5k na 27UN880
@jankuklak: philips sprawuje się bardzo dobrze, 4k w rozdzielczości skalowanej do 2560x1440 na macos wygląda świetnie, z fajnych bajerów to tak jak macbook ma czujnik światła do dostosowywania jasności. tych delli nie brałem pod uwagę, bo skoro były problem w serii U rzekomo wspierającej maca, to uznałem że w pozostałych seriach też pewnie będą