Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak jest bo ja już zgłupiałem. Szukam sobie motocykla, oczywiście 70% ogłoszeń po oeliksach i otomotach to "sprowadzony, niezarejestrowany". Widzę, że dany egzemplarz wystawiany jest przez firmę zajmująca się sprzedażą pojazdów czyli przysłowiowego Janusza w tureckim swetrze i oferta na przykład jest od stycznia.
I teraz tak:
Mamy przecież art. 71 par 7 PoRD który mówi:
"Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia."
Więc niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego #!$%@? tego nie robią. Ewentualnie czy starostwo po informacji coś takiemu Januszowi zrobi?
#motoryzacja #motocykle #prawo
  • 10
@LateMacchiato: @zielony_goblin
A gdybym tak specjalnie pozbierał np screeny i korespondencje z OLX które by udowodniły, że Janusz ten sam pojazd sprzedaje już powiedzmy 2 miesiące? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo to kurde jest debilizm. Jedziesz np 200 km po pojazd, nie możesz się nim nawet przejechać przed zakupem, nie ma żadnej tablicy rejestracyjnej (nawet niemieckiej czy francuskiej - nie wiem od czego to zależy ale samochody
@Zelazko_MPM: Leszcze i naiwniacy zawsze się znajdą. Znam taki komis, co sprzedaje wszystkie padaki zostawione pod płotami w Niemczech, Francji i Włoszech i już długie lata się ten interes jakoś kręci ( ͡º ͜ʖ͡º) Tacy Janusze Motoryzacji są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów-idiotów (σ ͜ʖσ)
Bo to kurde jest debilizm. Jedziesz np 200 km po pojazd, nie możesz się nim nawet przejechać przed zakupem, nie ma żadnej tablicy rejestracyjnej (nawet niemieckiej czy francuskiej - nie wiem od czego to zależy ale samochody zazwyczaj niemiecką - choć nieważną - mają).


@Zelazko_MPM: nie jeździj do takich 200km i nie kupuj od nich. proste.
@Zelazko_MPM: polecam popisać po grupkach (najlepiej modeli) na fb, ludzie czesto nie wystawiają i odpiszą bo "planują sprzedać" albo o tym mysleli ale jeszcze zadnego kroku nie zrobili, tam na handlarzy zwykle nie trafisz i mozesz zlapac jakas fajna sztuke
na fb, ludzie czesto nie wystawiają

tam na handlarzy zwykle nie trafisz


@oreze: nie, wcale XD "sprowadziłem dla siebie ale plany się zmieniły", "mam komis, ale to jest mój prywatny motocykl", "sprzedaję swój motocykl, pierwszy właściciel < oczywiście w kraju, pierwsza rej. miesiąc temu>, super sztuka, polecam" itd itp.
@Zelazko_MPM
łatwiej zapłacić karę 200 zl sprzedawcy niż rejestrować każdy pojazd i płacić co miesiąc polisę OC. Poza tym te kary bardzo rzadko przychodzą. Niemieckie tablice w komisach to lipa, tablice kolekcjonerskie, pojazd na nich nie jest dopuszczony do ruchu, nawet jak zrobisz badanie. Można to robić legalnie oczywiście, tylko musiałbym siedzieć pol życia w Wydziale Komunikacji lub opłacić rejestratora, który będzie to robił. Wiadomo na kim te dodatkowe koszty się odbiją...