Wpis z mikrobloga

- teoretycznie jeżeli masz płacone za 40h tygodniowo, to te 40h sprzedajesz firmie


@Urajah: Każdy białas o tym wie
korpo w #!$%@? tnie

Kapitalizm to maksymalizacja zysków przy minimalizacji kosztów. Kosztem pracownika jest czas, zyskiem wypłata. Jak pracodawcy coś nie pasuje, niech nie korzysta z usług pracownika, wolny rynek.

A gadki o szlachetności i uczciwości można sobie wsadzić.
@WyjmijKija w #!$%@? dużo osób w IT tak ma. nie znasz się ( ͡º ͜ʖ͡º) Masa dyżurów, jakieś calle popołudniowe. zwykle 8h tego nie rozwiaze. no chyba ze robisz u Janusza za sklepem, to pewnie masz zwykła umowe.
@Wygryw_z_wyboru nieprawda. Tzn. nie wiem czy mnie zaliczasz do grona osób, które mają ból dupy, ale ja się tu odezwałem tylko dlatego, że jest pojazd po januszu, a on w zasadzie mówi tylko o tym, czego zgodnie z prawem może wymagać od pracownika na UoP. Nie oceniam zasadności jego pojekiwan, nie uważam że każdy pracodawca koniecznie powinien tego wymagać. Ale jeśli chce, to może, i jeśli ktoś chce, to może po prostu
Standardowa umowa o pracę to żadna praca zadaniowa ale "zakup czasu" i zresztą właśnie charakterystyką UOP jest to, że masz siedzieć na dupie i być dyspozycyjnym nawet jak nie ma nic do roboty.


@Herubin: Ale nie ma nic o wyłączności. Będąc np. na uopie możesz spokojnie wykonywać inne prace na umowie zlecenie, a nawet możesz pracować na dwa etaty i nikogo nie informować. Z perspektywy prawa nic Ci nie grozi:

Powszechnie
- duży temat własności intelektualnej. Jeżeli pracujesz dla dwóch firm i w obu deklarujesz ten sam czas jako produktywny to tworzysz duży problem prawny (tak samo jak pracujesz nad własnym projektem w czasie pracy).


Pomijam zakaz konkurencji, który jest częsty w tego typu umowach.


W 90% nikt tego nie wyegzekwuje od Was jeżeli wasza produktywność jest zadowalająca, ale nie #!$%@? o niesprawiedliwym świecie jak sami nie czytacie co podpisujecie i na co
na twoim prywatnym projekcie developowanym poza godzinami pracy


@elo_: Masz w cytowanym tekście, że piszę o robieniu swoich projektów w czasie pracy, a ty piszesz o robieniu poza godzinami pracy. Weźcie już nie piszcie do mnie bo połowa z was nie potrafi przeczytać prostego zdania i się do niego odnieść.
@Urajah: to nie ma znaczenia kiedy robisz projekt, kozesz go robic dokladnie w czasie pracy inprace po godzinach robic, sad nie jest w stanie w zaden sposob tego sprawdzic, pracodawca rowniez, a umowa od jakiejstam hrki jest so podtarcia dupy

mozesz nawet robic to na kompie od pracodawcy

jesli nie dostarczasz tego kodu pracodawcy/nie jest to jakiś wynik pracy u niego, to jest twoje

twoja odpowiedz jest conajmniej gowniana xD

"wezcie
mozesz nawet robic to na kompie od pracodawcy


@elo_: XD

sad nie jest w stanie w zaden sposob tego sprawdzic, pracodawca rowniez,


@elo_: I o tym pisałem w pierwszym komentarzu - 90% tego typu nadużyć jest nie do wyegzekwowania.

Nie piszesz nic nowego. Nie piszesz nic mądrego. Elo.