Wpis z mikrobloga

Szanowni,
już za miesiąc startuje PGE Ekstraliga, a co za tym idzie, wystartuje również już ósma edycja Typera Żużlowego!

Przez ostatnie siedem edycji Typera Żużlowego prowadzącym był @ktoszpolnocy któremu chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować za włożony wkład w zabawę, chęci oraz za poświęcony czas. Siódma edycja była zarazem Jego ostatnią w roli prowadzącego. Aby zabawa ciesząca się popularnością nie upadła, postanowiłem, że przejmę pałeczkę organizatora i poprowadzę dalsze edycje.
Nie można również zapomnieć o podziękowaniu dla uczestników poprzednich edycji oraz zwycięzców, bo bez Was nie byłoby tej zabawy! Dzięki, że jesteście!

Zwycięzcy poprzednich edycji:
2022 @ingate
2021 @Nokimochishii
2020 @river_styx
2019 @crazy_mole
2018 @walt_gunner
2017 @diarrhoea
2016 @mk2023

Nowy prowadzący, więc nowe zasady!

W ósmej edycji zmienione zostaną zasady zabawy, ale bez obaw! Nie będą one bardzo radykalne, gdyż sens typera musi zostać zachowany.
Po przeanalizowaniu, głównie w ubiegłym sezonie, wielu negatywnych komentarzy dot. zasad, postanowiłem, że zlikwidowane zostaną mecze bonusowe oraz wszelkie mnożniki punktów, które wywołały negatywne odczucia.
Sporo zarzutów padło również dot. nieuczciwego rozgrywania ostatnich kolejek przez osoby rywalizujące o zwycięstwo. Padły propozycje, aby ostatnie kolejki nie były typowane publicznie, więc postanowiłem, że przychylę się do tego pomysłu, a co za tym idzie półfinały, mecze o 3. miejsce oraz finały zostaną utajnione. Szczegółowe informacje zostaną zaprezentowane w regulaminie, który będzie znajdował się na końcu tego wpisu.
Zmieniona zostanie również punktacja za mecze, gdyż zostanie rozpisana bardziej szczegółowo, mecz poprawnie wytypowany zyska dodatkowe +5 punktów do punktacji względem poprzednich edycji, a poprawnie wytypowany remis zyska +10 punktów względem poprzedniej edycji.

Pierwsze typowanie odbędzie się dokładnie za 4 tygodnie, ale wpis pojawia się już teraz, aby mógł dotrzeć do jak największej ilości osób, gdyż po wprowadzeniu nowego wykopu, sporo osób odeszło z tego portalu.

JEŚLI CHCESZ BYĆ WOŁANY DO TYPOWANIA MECZÓW, ZAPLUSUJ TEN WPIS!
JEŚLI CHCESZ BYĆ WOŁANY DO TYPOWANIA MECZÓW, ZAPLUSUJ TEN WPIS!
JEŚLI CHCESZ BYĆ WOŁANY DO TYPOWANIA MECZÓW, ZAPLUSUJ TEN WPIS!

Regulamin Typera Żużlowego edycja VIII


1. Udział w zabawie może wziąć każdy użytkownik serwisu wykop.pl

2. Typer obejmuje wyłącznie rozgrywki PGE Ekstraligi

3. Typowanie odbywa się w komentarzach pod przeznaczonymi do tego celu wpisach (z wyłączeniem rund 17-20)

4. Typowanie rund 17-20 zostaje utajnione. Każdy uczestnik typować będzie w przeznaczonym do tego formularzu Google (formularz nie wymaga logowania, jedynie należy podać swój nick na wykopie i wyniki meczów). Link zostanie udostępniony w odpowiednim wpisie. Utajnienie typowania zostało wprowadzone ze względu na nadużycia w poprzednich edycjach i nieuczciwe zagrywki osób walczących o zwycięstwo.

5. Po zakończeniu kolejki z typowaniem utajnionym, wszystkie wyniki danych osób zostaną opublikowane, aby można było sprawdzić poprawność danych z wysłanymi w formularzu (polecam zapisać sobie, jeśli ktoś nie pamiętałby jakie wyniki podał).

6. Wpisy dot. typowania będą publikowane w środy (+-1 dzień)

7. Zasady liczenia i punktowania:

Liczona zostaje różnica w przewadze drużyny wygranej. Jeśli Motor Lublin pokonał Włókniarz Częstochowa wynikiem 50:40 to oznacza, że wygrał różnicą 10 punktów.

Jeśli uczestnik typował wynik 46:44 to oznacza, że typował wygraną różnicą 2 punktów.

Między wynikiem poprawnym, a typowanym różnica wynosi 8 punktów. Uczestnik otrzymuje w takim wypadku 14 punktów.


Zasady punktowania:

Idealnie wytypowany remis - 50 punktów

Idealnie wytypowany wynik - 35 punktów

Pomyłki:

1-2 - 20 pkt.

3-4 - 18 pkt

5-6 - 16 pkt

7-8 - 14 pkt.

9-10 - 12 pkt.

11-12 - 10 pkt.

13-14 - 8 pkt.

15-16 - 6 pkt.

17-18 - 4 pkt.

19+ - 2 pkt.


Źle wyznaczony zwycięzca meczu - 0 punktów

Przy nietypowym remisie np. 44:44 przy typowaniu 45:45, uczestnik otrzymuje 40 punktów.

Przy nietypowym wyniku np. 45:43 przy typowaniu 46:44, uczestnik otrzymuje 25 punktów.


8. Typować można maksymalnie do oficjalnej godziny rozpoczęcia spotkania. Jeśli mecz odbyć ma się o godz 18:00, ale dojdzie do opóźnienia spotkania np. o 20 minut to godzina do typowania pozostaje wciąż ta sama, czyli 18:00. Wyniki po tej godzinie nie będą zaliczane.

9. W przypadku przełożonych meczów, pierwotny typ zostaje anulowany. Typowanie meczu zostanie przeprowadzone ponownie w odpowiednim wpisie.

10. Wyniki za dane rundy będą publikowane w miarę możliwości na bieżąco.

11. W przypadku takiej samej ilości punktów uczestników w TOP5, o miejscu w tabeli decyduje ilość prawidłowo wytypowanych meczów.

12. Za nakłanianie prowadzącego do zmiany wyniku lub propozycji innych oszustw po zakończonej kolejce, uczestnik zostaje usunięty z typera oraz dostaje zakaz startowania w następnych edycjach.


#zuzel #typerzuzlowy
Nokimochishii - Szanowni,
już za miesiąc startuje PGE Ekstraliga, a co za tym idzie, ...

źródło: TyperŻużlowy

Pobierz
  • 9
9. W przypadku przełożonych meczów, pierwotny typ zostaje anulowany. Typowanie meczu zostanie przeprowadzone ponownie w odpowiednim wpisie.


@Nokimochishii: Zastanawiam się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zamiast anulować pierwotne typy to je zachować, z możliwością zmiany swojego typu (tak jak to chyba było wcześniej)? Dzięki temu nie będzie potrzeby, żeby każdy uczestnik na nowo podawał ten sam typ, tylko ci, którzy faktycznie chcą go zmienić (bo np. w międzyczasie kluczowy zawodnik łapie
@Fallinghammer Myślałem nad tym, ale dla obliczenia punktów za mecze stworzyłem skrypty i algorytmy, aby wszystko liczone było automatycznie z moja drobną pomocą. Z racji tego chcę uniknąć błędów, więc stąd decyzja o nowym wpisie z przełożonym meczem. Ale miejmy nadzieję, że meczów będzie jak najmniej przekładanych. W ubiegłym sezonie jak dobrze pamiętam, żaden nie został przełożony odkąd zaczęto używać plandek.
Postaram się jeszcze coś poskładać, aby podmieniało mi typy tylko zmienione,