Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy reagują awersją na kluby, których wyniki sportowe zostały podniesione poprzez kupno go przez osobę dysponującą ogromnym budżetem. Nie da się przeskoczyć historii i osiągnięć klubu na jej przestrzeni, które przyczyniły się do jego aktualnego statusu. Teoretycznie można inwestować w szkółkę, szlifować talenty, mądrze zarządzać klubem i stopniowo osiągać coraz lepsze wyniki, jednak to zawsze kończy się tym, że najlepsi zawodnicy idą do największych europejskich potentatów.

Rozumiem, że komuś może przeszkadzać sposób w jaki właściciel się dorobił swojego majątku, ale sporo osób reaguje alergicznie na sam fakt budowania projektu za pomocą nieograniczonych środków finansowych. W takiej sytuacji kluby z bogatymi tradycjami i nieprzerwaną ciągłością i powtarzalnością sukcesów miałby monopol na zwycięstwa w Champions League. Fajnie jak pojawi się raz na jakiś czas nowy, mocny gracz.

PSG buduje swoją markę, uważam że nie jest to aż tak źle zarządzany projekt jak się zwykło twierdzić. Chciałbym aby Ligue rosło w siłę i pojawiła się drużyna, która będzie śmiało mogła rywalizować z PSG o mistrza, ale do tego potrzeba czasu i przede wszystkim pieniędzy (tak, wiem że Lille wygrało w 2021 roku, ale traktuje to jako wypadek przy pracy). Taki mocny konkurent podniósłby atrakcyjność ligi, a myślę że to wartość dodana dla całej europejskiej piłki.

Rzygam już tym Realem, mam nadzieję że w tym roku ani w najbliższych latach nie wygrają :) Chciałbym żeby właśnie wygrało albo City albo PSG, kibicuje też Napoli, bo fajnie by było jakby to był klub, który co roku będzie jednym z faworytów do walki o najwyższe cele. Nie jestem zwolennikiem aby wygrywały ciągłe te same drużyny, z pewnymi wyjątkami, im większa rywalizacja na szczycie, tym lepiej i ciekawiej.

#mecz #pilkanozna
D.....8 - Nie rozumiem ludzi, którzy reagują awersją na kluby, których wyniki sportow...

źródło: SEO-Bayern-PSG-08.03.2023

Pobierz
  • 3
Rozumiem, że komuś może przeszkadzać sposób w jaki właściciel się dorobił swojego majątku


@DEJW88: myślę, że o to się tu najczęściej rozchodzi. Raczej mało kto narzeka, że np. do Rakowa przyszedł bogaty biznesmen i buduje mocny klub. Ale w przypadku City i PSG już to nie są fajni ludzie, co dorobili się uczciwą pracą, tylko #!$%@?
@DEJW88: A ja rozumiem awersję
1. Po transferze Neymara do PSG (za 222 mln euro) rynek transferowy zgłupiał.

2. To nie jest żadna tajemnica, że relacja klubów olejnych z UEFĄ (zwłaszcza PSG) jest "bardzo dobra".
https://www.google.com/amp/s/sportowefakty.wp.pl/amp/pilka-nozna/998760/ceferin-chwali-wlasciciela-psg-pomogl-calej-pilce-noznej

3. Problemy z FFP.
City https://transfery.info/aktualnosci/oficjalnie-manchester-city-oskarzony-o-wielokrotne-zlamanie-zasad-ffp-ponad-100-zarzutow/179970

Chelsea w ostatnim okienku zimowym sprytnie ominęła przepisy, tworząc precedens dla innych klubów
https://www.google.com/amp/s/transfery.info/amp/ekstra/artykuly/jak-chelsea-ominela-finansowe-fair-play/180053

Pod względem sportowym niby ok, bo jest większa konkurencja - ale uzwględniając trzy powyższe czynniki,