Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio u periodontologa na konsultacji i w wyniku tej konsultacji wyszło, że z moimi diąsłami jest słabo.
Babeczka zaleciła mi serie 4 zabiegów higienizacji co kolwiek to znaczy (obstawiam, że to jakiś skalking głęboki) każdy z tych zabiegów bodajże 450zł, ale w pakiecie jak kupie 4 to taniej XD i zastanawiam się na ile skuteczny ten zabieg jest i czy serio potrzeba aż 4 zabiegów by to wszystko usunąć? Bo czytałem w opiniach, że ta klinika lubi właśnie naciągać na ilość tych higienizacji i zanim zaczną coś leczyć to najpierw trzeba zrobić serie takich zabiegów.

Zastanawiam się na ile to skuteczne i czy po prostu nie będzie tak, że bedą mi tego kamienia zbierać po trochu by własnie zgarnać za 4 wizyty a nie np dwie? Bo wolałļym nawet zapłacić więcej, ale mieć uczucie, że jest to robienie na miarę możliwości moich zebów. Co doradzicie? Zabiegu szukam w #krakow, a byłem w PerioCare na konsultacji u pani profesor

#stomatologia #dentysta #
derecki - Byłem ostatnio u periodontologa na konsultacji i w wyniku tej konsultacji w...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-8 o 12.55.43

Pobierz
  • 14
@derecki:
Nie bardzo rozumiem ile miałbyś mieć tego kamienia, że potrzebne byłyby aż 4 wizyty. Ja zawsze - czy prywatnie czy na nfz - czyściłem zęby z kamienia podczas jednej wizyty. Najdłużej siedziałem na fotelu przy takim zabiegu 50 minut ale dentystka była bardzo dokładna, oglądała na bieżąco postępy pracy jakimś mikroskopem (?) i dodatkowo robiła jeszcze piaskowanie i fluoryzację. Jak coś to zrobię reklamę - stomatologia krawczyk w krakowie na
@derecki:

Babeczka zaleciła mi serie 4 zabiegów higienizacji co kolwiek to znaczy (obstawiam, że to jakiś skalking głęboki)


Kiretaże?

i zastanawiam się na ile skuteczny ten zabieg jest i czy serio potrzeba aż 4 zabiegów by to wszystko usunąć?


Higienizacja, czyli skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy, a także piaskowanie zębów, to podstawa w leczeniu chorób dziąseł oraz przyzębia. Przy zaawansowanych stanach niekiedy trzeba ją wykonać na dwóch wizytach, gdy już dziąsła się
@SkrytyZolw: Nie zauwazylem wcześniej twojej odpowiedzi. To właśnie sam nie wiem co wchodzi w zakres tego zabiegu trochę dziwi mnie cena bo jak zapytałem się o skalking głęboki w innym gabinecie to jedna taka wizyta bodajże 750zł, a tutaj 450 lub 350 w pakiecie, więc cena jak przy stalkingu naddziaslowym.
W tym gabinecie PerioCare jest profesor Kinga Grzech Leśniak z tym że ona na tą chwilę zajmuje się tylko konsultacjami.
@derecki: skąd wziąłeś skaling głęboki? Są dwa rodzaje: naddziąsłowy i poddziąsłowy, oba wliczają się w podstawową higienizację. Rozkładanie tego na jakieś płytkie i głębokie to zwykłe naciąganie

Kiretaż to co innego niż skaling. Jest droższy dlatego zakładam, że o to chodzi.

Kiepskie te konsultacje skoro po ich odbyciu nie wiesz dalej co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SkrytyZolw: właśnie jakaś pani higienistka bo pani procesor robi już tylko konsultacje, wyczytałem w opiniach, że Ania jest spoko i w sumie do niej też był termin na za miesiąc, więc chyba ogarnia.
@derecki: higieniatka na miliard procent nie robi kiretażu, a jak robi to kwalifikuje się to do zgłoszenia do Rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Zatem albo czegoś nie zrozumiałeś albo naciągają Cię na #!$%@? drogi skaling ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SkrytyZolw: no właśnie tak mi się wydaje, że jest to naciąganie na jakiś drogi skaling (,) bo nawet jedna opinia w google o tym mówi, a wydaje mi się przy tak zaawansowanej chorobie przyzebia to już trzeba by leciec z kiretażem najlepiej.

Nie polecam. Z uwagi na odleglosc od mojego mieszkania i dogodny termin umowilam sie na wizyte. Lecze sie ortodontycznie w innym gabinecie, znalam stan swojego
@SkrytyZolw: ok no to już jestem po pierwszej higienizacji wyszło, że najpierw chcą mi wyczyścić płytkę nazębną i wyprowadzić stan zapalny z dziąseł, a że była to moja pierwsza w życiu higienizacja, a drugi skaling to może temu 4 wizyty? Koniec konców zapłaciłem 350(bo rabacik z racji poprzedniej wizyty u profesor). Dostałem też zalecenie by kupić szczoteczki tepe 0.4mm i wkładać między diąsła z elugel'em przed myciem wieczornym zębów. No i