Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zagwozdkę z #microsoftpowerapps

Otóż mam Combobox, gdzie w Items znajduje się formuła wybierająca maile z Office365Users.SearchUser.
Co chcę osiągnąć: Aby wartość początkowa (Default/DefaultSelectedItems) to była pozycja z galerii na Sharepoincie.
Próbuję ustawić Default: Gallery.Selected.'Active Users' ale pojawia się błąd Expected Record value

Jak to obejść? Wołam eksperta @jakis_login, pomożesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #naukaprogramowania #microsoft
  • 10
@DerMirker: masz błąd, który jasno wskazuje - podajesz niewłaściwy typ zbioru danych. Kontrolka oczekuje typu Record. Swoją drogą - czemu z galerii, a nie bezpośrednio z SP lub z kolekcji? Do galerii ładujesz dane z jakiegoś źródła - wykorzystaj to samo źródło do załadowania danych do kontrolki.
@jakis_login: Dobra, nie rozumiem tego. To inaczej: Jak mogę wybrać aktualny wiersz z SP?

Teraz robię to tak:
'SharePoint'.'Nazwa kolumny' - podświetlają się wszystkie rekordy z galerii. A ja potrzebuję konkretną wartość dla aktualnego wiersza.
@DerMirker: Jeśli masz galerię, to do galerii możesz dodać sobie przycisk (Button) którego wciśnięcie spowoduje "wybranie" rekordu, przy którym ten przycisk się znajduje. Parametr OnSelect powinien być wtedy ustawiony na Select(Parent). Następnie w comboboxie (na defaultselecteditems) lub dropdownie (default) ustawiasz sobie Gallery1.Selected a w parametrze wyświetlania ustawiasz to, co ma się pojawić. Nie wskazujesz konkretnej kolumny, bo to nie zadziała. Sprawdź sobie nagranie które wrzucam tutaj.
jakis_login - @DerMirker: Jeśli masz galerię, to do galerii możesz dodać sobie przyci...

źródło: Animation

Pobierz
@jakis_login: dzięki za pomoc. To nie rozwiązuje mojego problemu, ale jest to jakaś wskazówka :)

Moja zagwozdka polega na tym, że do do Sharepointa użytkownik może sobie wpisać dowolne imię i nazwisko, natomiast Combobox posiada wybieralną listę z Office365. Użytkownik może wpisać imię i nazwisko, które nie występuje w Office365 i powstanie błąd. Więc w sumie nie wiem, czy to co chcę zrobić jest w ogóle możliwe do wykonania.

Office365 =
@DerMirker: hmm, no to musiałbyś walidować poprawność wprowadzonych danych, co jest dość karkołomne przy dużym tenancie. nie lepiej użyć po prostu comboboxa? On ma wyszukiwarkę, więc jak wpiszesz nieprawidłowe dane, to combobox po prostu nic nie wyświetli.

EDIT: dobra, doczytałem - wychodzi na to, że pozwalasz użytkownikowi na wprowadzenie danych w SharePoint - to też można łatwo ogarnąć. Masz kolumnę people or group, która sama się waliduje, więc to też załatwia
@jakis_login:
Dobra, to może tak:

Jeśli wybieram DefaultSelectedItems = 'Nazwa Sharepointa'.'Nazwa Kolumny' otrzymuję do wyboru całą długą kolumnę. Przy wciśnięciu ctrl+spacja nic się nie dzeje.

Z kolei jeśli tworzę funkcję DefaultSelectedItems = Split(NazwaGalerii.Selected.'Nazwa Kolumny', ","), to podświetla mi się dokładnie ten rekord, który chcę, ale nie wkleja się do ComboBoxa.

Stworzyłem sobie próbny Text Label i tam po wklejeniu NazwaGalerii.Selected.'Nazwa Kolumny' zwraca mi ten wynik, który chcę. ale to data type:
@jakis_login: Rozwiązane!

DefaultSelectedItems = {Value: NazwaGalerii.Selected.'Nazwa Kolumny'}
lub
DefaultSelectedItems = {DisplayName: NazwaGalerii.Selected.'Nazwa Kolumny'}

Dziękuję panowi Shaneowi Youngowi z YouTuba oraz tobie, uratowaliście chłopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jakis_login: generalnie mam potężne braki w zrozumieniu składni Power Apps, mimo że to przecież technika low-code. Spróbuję się w wolnej chwili wziąć za szkolenia i nie będę cię tutaj obciążał :)