Wpis z mikrobloga

Wielu z Was pisze, że chwalę Jøtula bo to reklama lub, że nie podaję konkretów. To nie jest prawda, jestem po prostu normalnym użytkownikiem 373 Adv i mega mi się podoba. Mam taki właśnie jak na zdjęciu, stoi na tle drewnianej ściany. Komin tak samo jak tu ( ale izolowany tylko jakieś 70 cm od sufitu) i nawiew od spodu- powietrze z zewnątrz rurą w wylewce. Dlaczego uważam, że Jøtul jest super? Oto powody:
- kominek grzeje świetnie, tzn. można wyłączyć pompę ciepła i dość dobrze ogrzewa 100 metrowy cały dom przy mrozach, bez płaszczy itp.
- rozpala się bardzo łatwo ( chyba, że są wyjątkowo złe warunki pogodowe np. bardzo niskie ciśnienie), drewno pali się naprawdę bardzo mocno.
-przy zmniejszeniu nawiewu rzadko trzeba dokładać drewno, spala się prawie zawsze na drobny popiół, nic większego nie zostaje
-szyba przednia zazwyczaj jest prawie czysta, mało się brudzi, boczne mocniej, ale dość łatwo jest je umyć wodą z popiołem
-jakość wykonania jest świetna, oprócz prawie nieistotnej tabliczko-naklejki z siłą nawiewu, która odpadła, ale wystarczyła kropelka kleju
-piękne żeliwne części ze szlachetną strukturą, inne, np. blaszane, kominki nie mają do tego porównania
-piękny i nowoczesny design, do tego ogień widać z trzech stron
-wyprodukowany w Norwegii. Mój jeden z pierwszych skręcanych w Polsce. Żeliwne części odlewane są we Fredrikstadt w Norwegii, a montaż odbywa się od 2021 w Polsce.
-produkt firmy Jøtul- najsłynniejszego producenta piecy na drewno na świecie, produkuje od 1853 roku, którego inne piece są też wspaniałe, nawet jak patrzę na ich design, np ten co telewizor przypomina.
- super atmosfera kominka w domu

#dom #norwegia #energetyka #ciekawostki #nauka #budowa #swiat #skandynawia
nowyjesttu - Wielu z Was pisze, że chwalę Jøtula bo to reklama lub, że nie podaję kon...

źródło: F%20373%20Advance%20BP%20int%205

Pobierz
  • 7
@los_amigos @HaSSaN : W przypadku małych dzieci to faktycznie, taka koza na środku salonu to coś nie przemyślanego. To aż prosi się o jakiś wypadek. Ale jak ktoś nie ma lub nie planuje dzieci to pomysł nawet fajny.
@Pabick: jak was stać to najlepiej kominek "3 generacji"
w zasadzie to w sumie taki piecokominek. Wysoka sprawność, nie trzeba ciągle dokładać, bo wystarczy jakiś czas mocno popalić, a potem masa dogrzewa nawet i 2 dni

we wszystkich paleniskach z niską masą największy problem jest taki, że w kominku gaśnie i momentalnie zaczyna robić się chłodno. Duża masa pozwala utrzymać ciepło znacznie dłużej i jeśli takie jest założenie (np ma się