Wpis z mikrobloga

Myślicie, że jest jeszcze możliwe odkrycie czegoś może nie przełomowego, ale tak ogólnie ważnego przez jednostkę uzdolnioną, bez całego zaplecza w postaci laboratoriów, ośrodków badawczych?


@Hymenajos: jak najbardziej jest możliwe choć w większości dziedzin mało prawdopodobne.
Jeśli szukasz zajęcia dla siebie to idź w stronę algorytmów do optymalizacji kosztownych problemów, od komiwojażera po nesting. Jeżeli znajdziesz lepsze rozwiązanie niż znane do tej pory to z pewnością znajdzie się ktoś kto
  • Odpowiedz
Jakakolwiek jednostka, niekoniecznie uzdolniona, również bez zaplecza może odkryć ślady obcych cywilizacji na ziemii. Na przykład podczas spaceru wzdłuż oceanu, znaleźć na plaży "coś".
  • Odpowiedz
@Hymenajos:

Myślicie, że jest jeszcze możliwe odkrycie czegoś może nie przełomowego, ale tak ogólnie ważnego przez jednostkę uzdolnioną, bez całego zaplecza w postaci laboratoriów, ośrodków badawczych?


Tak na przykład ja odkryłem, że czarni to tylko 13% populacji USA, ale popełniają przy tym 52% wszystkich morderstw i 90% wszystkich brutalnych przestępstw międzyrasowych podczas gdy żydzi pomimo tego, że stanowią poniżej 2% populacji USA cieszą się bardzo dużą nadreprezentacją w mediach, uczelniach,
  • Odpowiedz
Dzisiaj olbrzymie pole do popisu pozostawia umiejętność łączenia wiedzy z różnych dziedzin. Jesteś przeciętnie dobry w sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym? zastosuj to do interpretowania w obrazowaniu w medycynie - bum, nagle stworzyłeś przełom.
  • Odpowiedz
prędzej obstawiam, że jego mózg się przeciążył i przestał się zajmować matmą


@Dawidk01: na jakiej podstawie tak obstawiasz ?
ja od czasu do czasu obstawiam dużego lotka , przeważnie jak mam 'intuicję" lecz niestety w ub roku raz tylko trójkę wygrałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@matabora:
1. Bo prime zdolności umysłowych człowieka to gdzieś 20-30 rok życia, co widać dobrze po największych matematykach, ale też największych szachistach.
2. Przykład Alexandra Grothendiecka, gdzie też zrezygnował z bycia matematykiem i został pustelnikiem, szachista Bobby Fischer, który zrezygnował z gry w szachy. No ogólnie wydaje mi się, że takie odizolowywanie się świadczy raczej o tym, że coś cię zaczyna przerastać, a jeżeli czujesz, że już nie jesteś w
  • Odpowiedz