Wpis z mikrobloga

#pytanie #samochody #samochod

Czesc mirki, moze ktos mi podpowiedziec jak zabrac sie za zakup samochodu? Musze w koncu zmienic swoje pierdzikolko, i troche boje sie ze to co kupie to bedzie bubel. Jak najlepiej do tego podejsc? Przegladac oferty np. na otomoto, dzwonic, jezdzic i ogladac? Czy brac jakas osobe ktore sie na tym znam i z nim jezdzic, tylko ze pewnie to nie bedzie za darmo.

I przy okazji to szukam czegos do 15 tys, zeby mi sluzylo dlugo i fajnie sie jezdzilo. Rok najlepiej zeby bylo cos pow. 2010. Teraz jezdze seicento, no i musze cos wygodniejszego znalezc i z klima.
  • 7
@turbine: posucha na rynku jest straszna, więc nie zamykaj się w razie czego na jeden model.
Wyszukaj artykuły nt. samochodów do 15 tys. zł - tam znajdziesz porady na co zwrócić uwagę.
Przed zakupem warto na pewno taki samochód sprawdzić na stacji kontroli pojazdów (tam gdzie przeglądy robisz) żeby wiedzieć jakie ewentualne wydatki Cię czekają. Jak masz kogoś znajomego kto się na tym zna to wybierz 5-6 ogłoszeń i mu podrzuć.
@turbine: Najpierw musisz znać swoje wymagania, przewidywany roczny przebieg i proporcje jazdy miasto/trasa. Wtedy po kolei wykluczasz auta, których na pewno nie chcesz, Jak coś to napisz na priv, może coś sensownego dopowiem.
@turbine: budżet i rocznik nie współgrają. nawet punto będzie ciężko złapać.
metodyka poszukiwań zależy od tego czy masz jakiegoś szwagra/kumpla co ogarnia samochody.
na początek to bym polecał wycieczki nie dalej niż 30 km od miejsca zamieszkania. moim zdaniem jechać dalej niż 50km to się zupełnie nie opłaca jeśli nie jesteś napalony na konkretny model.
Jak pojedziesz, samochód wygląda na równy, to polecałbym kupić raport z jakiegoś autodna. jak masz daleko,
@OrzechowyDzem: przebieg to mysle ze ok 10-15 kkm rocznie, teraz zdalnie pracuje, wiec raczej 10kkm. jestem sam, jezdze sam, zalezy mi najbardziej na klimie i na tym zeby wygodnie sie siedzialo (wczesniej mialem rownoczesnie seicento i audi a3 8l, no i w audi to sie moglem rozsiac jak krol, miałem gdzie łokcie oprzeć). Na pewno nie chce kupować czegoś co jest starsze niż to co mam (2003 r).

@Shellthorn @strikingsurface @