Wpis z mikrobloga

Minęły 4 dni od tej ankiety a Bachmut nie dość, że nie padł to jeszcze Zełeński i głównodowodzący Załużny i Syrski zgodnie uznali, że miasto będzie się bronić. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej postawy jak pewnie wielu z was co widać po ankiecie. ISW podaje, że celem ukraińskim może być jeszcze większe osłabienie sił rosyjskich, które pchają w ten rejon swoje elitarne siły powietrznodesantowe i właściwe siły Wagnera złożone z weteranów i byłych członków sił specjalnych więc najlepsze oddziały rosyjskie do walk miejskich. Nie wiem czy to prawda, ale fakt, że Ukraina dalej uparcie trzyma się miasta wydaje się trochę popierać te teorie, ale więcej w dzisiejszym raporcie, który zaraz wrzucę.

#ukraina #wojna #rosja
Kagernak - Minęły 4 dni od tej ankiety a Bachmut nie dość, że nie padł to jeszcze Zeł...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 9
@Kagernak: Nie znamy i nie poznamy prawdziwego celu trzymania Bachmutu, zna go tylko dowództwo ZSU.

Podobnie jak ze stratami. Nasi "specjaliści" na TT podłapali wczoraj wpis jakiegoś ziomka, który był w Bachmucie w tamtym tygodniu, że straty rus do UKR to 1:2 ... w obronie, gdzie cały czas piszą o stosach trupów i ciężkich stratach RUS.
@Kagernak: Wczoraj widziałem wypowiedz jednego kanału UA który twierdził ze Ukraina wygrywa wojnę informacyjna. Zamieszanie wokół Bachmutu miało zmusić Wagnerowcow do frontalnych ataków. Udało się. Wagnerowcy zwolnili elitarne jednostki z flank, licząc ze to ostatni „push” na miasto. Bo chcieli zgnieść wycofujących się Ukraińców. Okazało się ze Ukrainy mieli bardzo mocno okopane pozycje w mieście i ich zdziesiątkowali, a filmik wagnera z flaga na czołgu to propaganda w celu pokrzepieniu serc,
Podobnie jak ze stratami. Nasi "specjaliści" na TT podłapali wczoraj wpis jakiegoś ziomka, który był w Bachmucie w tamtym tygodniu, że straty rus do UKR to 1:2 ... w obronie, gdzie cały czas piszą o stosach trupów i ciężkich stratach RUS.


@ms86: Wczoraj pojawiło się jakieś info ze strony NATO że staraty ruskich to bardziej 1:5
@Kagernak: @ms86 Jeśli Załużny i Syrski zdecydowali się dalej bronić miasta to albo stosunek strat jest rzeczywiście bardzo niekorzystny dla Rosjan, albo na dniach wyjdzie jakieś duże kontruderzenie ukraińskie.

Rzecz jasna ewentualne zajęcie Bachmutu byłoby ogłoszone przez Rosję jako triumf na miarę Operacja Bagration i bitwy która zadecyduje o SpecOperacji. Oczywiście nie ma żadnych realnych przesłanek aby tak twierdzić i Ukraińcy po prostu wycofają się na dalsze pozycje, a Rosjanie zostaną
@Kagernak: A ja w to nie wierzę, bo mi już przewidzieli osintowcy ze swoich pokoi w mieszkaniach w centralnej Polsce i po wielogodzinnym researchu z Ukraińskich kont na twitterku, że Bachmut zaraz, za chwilę padnie. Dokonali przecież profesjonalnej analizy, które pozwoliły im na kategorycznie pisane wnioski, że nie ma sensu bronić Bachmutu. Mają przecież to bezpośrednie połączenie ze sztabem Załużnego, prawda? To nie tak, że operują na małym wycinku informacji do
Posiłkowanie się mapami z UA map nie jest dobrym źródłem informacji. Poza tym wchodząc tam za często odnosi się wrażenie, że rosija wszystko kontroluje przez to, że pokazane są tam jedynie ich ataki.