Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś kojarzy jak z #garmin Connect wysyłać aktywności do #strava jako jazdy wirtualne z mapą? Sterowanie trenażerem z zegarka po ustalonych kursach z Connect na jakiś czas mi wystarczy, ale się nie wysyła niestety z mapą, a szkoda.

#rower #kiciochpyta
  • 10
@eloar: nie wiem, ale.. aplikacja Tacx, którego przejął Garmin została w pewnym momencie połączona z Garmin Connect. Jak przejadę trasę w Tacx-ie obojętnie czy z ich filmów czy z wgranego własnego śladu to po zakończeniu idzie upload do Garmin Connect i z niego wypycha mi do stravy. Mapa jest bo jest ślad zapisany, oznaczenie jako virtual ride też
@van_der_bike: znalazłem, że w aplikacji webowej mogę odznaczyć na aktywności tag 'indoor' i się mapa wyświetla tylko nie da się dodać oznaczenia 'virtual' bo kiedyś było jako tag, a teraz musi być załadowane przez odpowiednią aplikację do wirtualnych jazd ()
@van_der_bike: raczej odwrotnie xD znaczy Garmin rejestruje z trasą i ma oznaczone, że jest to rower stacjonarny. Strava dostaje mapę, ale widzi że to rower stacjonarny, więc wyświetla tylko dane typowe dla roweru stacjonarnego i ignoruje mapę. Wyłączenie tagu "indoor" powoduje wyświetlenie mapy, ale nie da się ustawić "virtual" (kiedyś się dało), a ustawienie z powrotem "indoor" powoduje ukrycie mapy.

Szkoda, że Strava tego nie oznacza jako virtual, bo bym sobie
@eloar: cóż płatna strava miała jak dla mnie jedną fajną opcje czyli segmenty, ale w związku że nic z tą funkcjonalnością nie robią olałem płatną wersję. Jak dla mnie tu jest brak konkurencji i wygląda to jak wygląda. Podobnie ma się sytuacja ze zwiftem gdzie płaci się kupę kasy, a rozwoju nie ma.
@van_der_bike: ok, czyli nie chodzi o segmenty jako takie tylko o funkjonalność "live segments", co działa z segmentami z Garmin Connect, ale faktycznie na Strava wymaga premium. Ale to też potrzebne tylko jak ktoś chce na mieście segmenty "atakować", a nie porównywać dane z segmentów już po przejażdżce.