Wpis z mikrobloga

Jestem autystą który nie ogarnia życia, systemu służby zdrowia itd. więc nie bijcie. Płacę te duże składki będąc na jdg, ale i tak prawie z publicznej służby zdrowia nie korzystam i mnóstwo pieniędzy wydaję prywatnie na lekarzy bo jak trzeba specjalisty to się nie zastanawiam i idę prywatnie i teraz mnie naszło bo na necie pisze, że zarówno do dentysty jak i do psychiatry u którego zostawiam 300 zł co 2 miesiące (tylko za przedłużenie recki XD) mógłbym iść na nfz w zasadzie bez skierowania. Czyli co po prostu mam sam dzwonić po placówkach i bez żadnych kwitów/numerów skierowań mnie zarejestrują jeśli jestem ubezpieczony? Bo płacąc ponad 300 zł co 2 miesiące za samo przedłużenie recki u psychiatry czuję się jak kretyn bo mój stan jest stabilny, a chłop ze mną pogada 2 minuty, wypisze recke i pyk -300 zł. Tak mnie naszło żeby zmienić nastawienie bo wcześniej unikałem nfz, ale może w dużym mieście w Poznaniu jakość usług będzie dobra nawet na fundusz. Rok temu trafiłem tu do szpitala i była git opieka itd. a tak to nie miałem styczności z publiczną służbą zdrowia w Polsce.

#zdrowie #nfz #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #przegryw #psychiatria #fobiaspoleczna
huopzblokow - Jestem autystą który nie ogarnia życia, systemu służby zdrowia itd. wię...

źródło: 3fb

Pobierz
  • 5
@szajbat: Od roku mam historie przyjmowania metylofenidatu i alprazolamu, ale to leki które ćpunki lubią przyjmować rekreacyjnie i ponoć serwisy z ereceptami przestały je przepisywać przez nadużycia nawet jak pokażesz wcześniejszą receptę
@huop_z_blokow a twój lekarz poz ci nie przepisze? Ja zazwyczaj dzwonię do ośrodka żeby mi lekarz wypisał ale nie takie ciężkie srodki . Możesz nawet przez pacjent gov spróbować zamówić receptę ale nie każda przychodnia to obsługuje. Co do dentysty to niestety nie wszystko da się zrobić na NFZ.
@huop_z_blokow: poproś psychiatrę aby ci wystawił świstek jakie leki na stale przyjmujesz, a potem lekarz poz może ci te leki co miech wystawiać za darmooo tzn na nfz, co do dentysty to na nfz nie istnieje, chyba że metody z prl przyjmujesz