Wpis z mikrobloga

Uważam LIDL za jeden z tańszych sklepów na rynku. Z resztą, nie ma tych sklepów aż tak dużo a w dodatku jest ich tyle że swoją masą muszą dawać niższe ceny niż te Lewiatany czy Groszki itd.
Ale po zapłaceniu 18 zł za 6 butelek muszynianki stwierdzam, że wielu z moich rodaków nie poradzi sobie w kolejnych latach.
Jestem pewien, że wzrost kosztów jeszcze przed nami, to się dopiero zaczęło.
Inflacja poniżej 10% to nadal drożejąca cena czegoś co rok temu było drogie, o dodakowe 10%. Motłoch chyba tego nie rozumie ale INFLACJA to jest WZROST, niezależnie od tego ile on wynosi. A skoro celem są wysokości na 10 czy 8 % w najbliższych 2 latach, to czas zaciskać pasa. Będzie naprawdę smutno

#gospodarka #zarobki
#polska
  • 17
  • Odpowiedz
@samuray: No ogólnie to się zgodzę z tobą co do inflacji, chyba najbardziej widać to na warzywach czy owocach. Tylko wydaje mi się że jest wyższa niż 10 % . Coraz bardziej ograniczam nie potrzebne dodatkowe rzeczy typu coca-cola, słodycze czy alkohol a rachunki i tak coraz wyższe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zulf: według mnie taka z kranu smakuje o wiele lepiej niz jakieś żywce czy Muszyny. Jak mieszkałem u mamy to piłem prosto z kranu teraz na swoim mam taka średnia, ale jak przeleje przez filtr to jest smaczna. Koszt? 10zl na miesiąc na dwie osoby. Już poza kwestiami finansowymi to jednak sporo mniej śmieci się generuje.
@samuray co do lidla to nie wydaje Ci się tylko tak jest i tyle, są
  • Odpowiedz
@samuray: lewiatany mają różne ceny w zależności od sklepu, ja mówie na podstawie porównywania produktów które sam kupuje i w różnych sklepach je porównuje, nawet kaufland jest droższy od lewiatana...
  • Odpowiedz
uszą dawać niższe ceny niż te Lewiatany czy Groszki itd.

Ale po zapłaceniu 18 zł za 6 butelek muszynianki stwierdzam, że wielu z moich rodaków nie poradzi sobie w kolejnych latach.

Jestem pewien, że wzrost kosztów jesz


@lentilek: powinno się pić czasem również mineralną, kup sobie np Rodowita z Roztocza niegazowana nalej do szklanki kranówkę oraz rodowite do drugiej (tania stosunkowo woda) różnicę poczujesz
  • Odpowiedz
@Wardegas: Czemu niby powinienem pić wodę mineralną? Przecież można dosypać soli himalajskiej i masz ten sam efekt jak nie lepszy. Oczywiście nie za dużo tej soli, szczypta na litr wystarczy całkowicie.
  • Odpowiedz