Wpis z mikrobloga

miałem makitę mlt100 i sprzedałem. Niby wszystko w niej jest ok i śmigała łądnie, ale jest jedno ale: Prowadnica, wiesz ten ogranicznik którym ustalasz rozmiar i wzdłuż niego przesuwasz materiał - jest mocowany tylko z jednej strony więc tnąc coś i przyciskając materiał do niej powodujesz jej lekkie uginanie, przez co zwłaszcza na dłuższych elementach nie trzyma rozmiaru i nie masz idealnego kąta prostego. Zrobienie na niej idealnego kąta to była mordęga.
@UmCykCyk @bylembordo wszystkie Piły z tego segmentu mają ten sam problem, prowadnica jest mocowana tak a nie inaczej i nic nie poradzisz. problem można rozwiązać instalując jakieś własne wynwynalazki albo kupując formatowe za kilka tysięcy minimum.
ja sprzedałem formatowke bo zajmowała pół warsztatu i wziąłem taniego Boscha GTS254. ma tylko krzywy blat, marna prowadnice i tzreba dołożyć soft strat więc nie polecam ale silnik mocny. zależało mi jednak na tym żeby to
@bylembordo: MAKITA HS7611. Najtańsza jaką znalazłem która współpracuje z listwą prowadzącą, i nie jest parksidem z lidla ani chińczykiem noname tylko jakiejś sensownej firmy. Rozważałem jeszcze jakiegoś dewalta albo niebieskiego bosha, ale wziąłem tą makitę bo była promocja za 425zł i stwierdziłem że grzech nie kupić.
@bylembordo Scheppach pl55 chyba to jest model, dołożyłem jeszcze tarcze 48 zębów z Boscha i jest ok. Jak dla mnie- nie jestem zawodowcem, ot zrobiłem kilka szafek.
nie mam miejsca na pole stołową, a z zaglebiarka z prowadnicą jest dla mnie wygodniejsza.