Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: lokata lepsza XDD. ale co ty w ogóle porównujesz.. cash flow z wynajmu mieszkania i odsetki z lokaty, gdzie na lokacie odsetki to jest twój całkowity zwrot z inwestycji, a przy mieszkaniu masz jeszcze zmiane jego wartości w czasie.
@ElTalento: no zmiane -7% w Lublinie masz racje

@hadrian3: z tydzień temu podsyłałem na 8,25% do 400k nie będę co chwile tego robić

@taju: trzymam na 8-8,25% już pół roku, a w mBanku były dostępne na 12 miesięcy jeszcze niedawno z tym, że z tego nie korzystam, bo gram pod wzrost stóp po wyborach i jednak wygodniej mieć możliwość wypłaty co 3 miesiące, zawsze możesz zmienić plany

@Tomahawkkk:
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ElTalento: I to jest ta różnica, IMHO na korzyść głupiej lokaty. Lokatę zrywasz kiedy chcesz, wiesz ile wyjmiesz. Mieszkanie sprzedasz jak od ciebie kupią. A za ile to tego nie wiesz; jak ci zależy na czasie to możesz mieć zmianę, ale w dół. Przy mieszkaniu masz koszty transakcyjne, przy lokacie nie. Przy wynajmie mieszkania masz koszty obsługi, remonty itp. - tutaj nie wiem, czy to jest uwzględnione w tej tabeli; ale
@perfumowyswir: za 3-4 lata nikt nie będzie pamiętał że mieliśmy lokaty po 8%. Sam też trzymam ale wszyscy chyba wiedzą że wraz ze spadkiem stóp lokaty również w dół.

Nie uwzględniasz zmian ceny nieruchomości w dłuższym czasie i właśnie wysokości lokaty za x lat. One znowu będą na poziomie ok 1%. Będziesz wtedy wrzucał podobne tabelki?

No i są teraz ponoć przeceny więc negocjuj rabat 30% i kupuj, to złoty okres
@perfumowyswir: Jeśli planujesz inwestycje na rok to wiadomo, że lokata będzie lepszym pomysłem. Wbrew temu z czego śmieją się wykopki na #nieruchomosci, ROI z wynajmu zawsze było w okolicy kilku procent i nikt nigdy nie obiecywał milionów.

Oczywiście sytuacja nie jest tak prosta jak porównanie 2 liczb w tabelce. No bo jak te liczby by się zmieniły gdybyśmy wzięli okres 5 letni, a może 10 letni? Przypominam, że jeszcze nie