Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #kolarstwo #warszawa

szimano, jaki rower polecicie dla chłopa, nie do końca jestem pewien co miałbym wybrać, żeby czerpać jak najwięcej satysfakcji i frajdy. Obecnie mam starego złoma z małymi kołami, czuje że mnie ogranicza i mam wrażenie, że cokolwiek nowszego sprawi że odkryję jazdę na nowo.
Jeżdżę po Warszawie głownie i wybieram ścieżki rowerowe i utwardzone nawierzchnie, tu spędzam najwięcej czasu na dobrej jakości trasie, ale to nie znaczy, że zawsze tak jest bo okazyjnie lubię wpaść w leśną trasę, żaden przełaj, ale typowa leśna trasa dla rowerów, czasem ubity piasek, a czasem luźny żwir. Brew pozorom, jak robię wypad na 30km-50km to prawie zawsze trafiam w końcu na leśne obszary, ale nie jest to regułą.
Dla mnie jest to głownie rekreacja, ale też sport/trening, i zwiedzanie miejscówek czy tras.

Wydaje mi się naturalnym wyborem, porostu rower typu cross, czy jednak polecalibyście coś innego.
  • 5
@kukurydzapomidor: polecam jakiś trekingowy, sam mam gianta na kołach 28 i sprawdza się znakomicie w mieście, poza miastem i na ubitych szutrach. Przemierzałem się do gravela, ale pozycja mnie nie przekonuje i myślę, że to chwilowa moda, włożyć do szosy szersze koła, wywalić amortyzator i ot cały gravel.
@makrel_gieldowy: gravel ma sens jeżeli będzie to tańszy rower niż MTB, rowery złożone na słabych grupach, słabych kołach, bez amortyzacji są droższe niż rowery XC, to jest jawne #!$%@? w finansową dupę ludzi którzy myślą, że baranek dodaje kurażu i prezencji na szlaku.
Lepszy carbonowy widelec niż byle jaki uginacz.


@makrel_gieldowy: albo śladem gianta czy caynona - zamiast sztywnego widła widelec z małym skokiem, do tego sztyca myk myk - a u gianta na dodatek amortyzowana, kapeć 50, napęd 1x i zbliżamy powoli do fulla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kukurydzapomidor zależy od budżetu, możesz szukać szosy endurance z większą oponą. Możesz szukać gravela, możesz szukać jakiegoś crossa albo trekinga. Na