Wpis z mikrobloga

Przez ponad 8 lat miałem ten sam telefon (Xiaomi mi5). Nie chciałem wymieniać z wielu powodów: niechęć rynku do mniejszych telefonów, niechęć do przechodzenia loterii panelowej (martwe piksele, etc.), brak realnego progresu (smartfon sprzed 8 lat wygląda tak samo jak ten obecny, tylko jest wolniejszy i mniejszy - to ostatnie mi akurat pasowało). Przegapiłem Xperię XZ2, która by była idealna (myeh).

Jednak aplikacja Binance działała już krytycznie źle (czekałem 15 sekund,żeby się w ogóle załadowała :)) i miałem trochę dość.

Kupiłem Asusa Zenfone 8, 1999zł w iks komie obecnie (premierowo chyba 3 koła w 2021).

Szczerze mówiąc to polecam. Dla mnie odrobinę niestety za długi (mam małe dłonie i nie sięgam kciukiem do górnej belki - obsługuję telefony wyłącznie jednoręcznie) i za ciężki, ale i tak zauważalnie mniejszy i lżejszy niż praktycznie każdy flagowiec.

Czytałem dużo narzekań na zachowanie skanera odcisków palców po naklejeniu szkła, ale nie mogę potwierdzić, skaner działa 9/10 razy, mam naklejone szkło. Czyżby narzekacze najpierw dodali odcisk, a potem nakleili szkło? Bo wtedy faktycznie by nie działał, ale to chyba oczywiste ? Odblokowanie trwa sekundę - jak dla mnie luzik, odrobinę dłużej niż na dedykowanym skanerze, ale to przecież nie jest jakoś strasznie długo.

Na telefonie nie gram, przy standardowym użytkowaniu (internet, whatsapp, apki typu binance, rzadko youtube) nie zauważam żadnego nagrzewania się na które też mocno narzekano.

Godzinę siedziałem w necie (60hz, tryb oszczędzania baterii - na którym i tak telefon jest pierońsko szybki) i ze 100% zjechało do 92%, więc myślę, że ponad 10h SOT na luziku robi.

Mam nadzieję, że wytrzyma kolejne 8 lat, bo smartfony są w pełnej stagnacji od dawna. Czym się różni S21 od S23 ? Iphone 12 od 13? W sumie niczym. Kiedyś to jak się porównywało Galaxy S3 do S4... ehh. ;)

Jedyne, co mnie wkurza, to brak ładowania indukcyjnego, bo mam dość kabelków. Teleobiektywu nie potrzebuję, od zdjęć mam lustrzankę.

Z innych opcji:

Myślałem też nad pixelem 5, ale nówki są w cenie Zenfone 8, jest cięższy i ma dużo gorsze bebechy, więc odpuściłem.
Xperia 5 IV też mnie zainteresowała, ale potem zobaczyłem cenę i długość - i odpadłem natychmiast.
Samsungi Galaxy czy ajfony mają jeszcze akceptowalne wymiary, ale nieakceptowalne ceny.
Wszystko inne jest olbrzymie+ciężkie i się dla mnie nie nadaje.

#telefony #smartfony #smartfon #telefonykomorkowe
  • 7
@sigma: To tylko pomaga częściowo, chodzi o łatwość w trzymaniu telefonu. Jak jest za szeroki, to nie jestem w stanie utrzymać go wygodnie w dłoni. Również nie pomaga jak jest ciężki, a ja korzystając podpieram telefon od spodu małym palcem. Ciężki telefon sprawia, że ten palec mnie zaczyna boleć bardzo szybko. ;))