Wpis z mikrobloga

Zamówiłem kurierem TV do mieszkania. Waga całej paczki to wg firmy kurierskiej "Zadbano" (1 raz słyszę) 24,6 kg. Widzę, że za WNIESIENIE paczki i dostarczenie pod drzwi chcą dopłaty 33 zł XD. Tak samo za ustalenie przedziału godziny odbioru trzeba płacić dodatkowo XDD inaczej to mam czekać od 8 do 20 i nie wychodzić z domu. Czy kurier nie musi przypadkiem dostarczyć pod wskazany adres, a nie pod blok, jeżeli paczka waży poniżej 30kg?
Z kim wy współpracujecie? @x-kom ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kurierzy #xkom #kurier #zakupyonline #pytanie #prawo
  • 27
@CzChX: myślę jak najlepiej otworzyć przesyłkę z firmy krzak, aby nie było jaj w przypadku uszkodzonego TV. A wątpię, że kurier pozwoli obadać zawartość przy sobie. Myślisz, że nagranie całego otwierania coś daje w razie co?
@CzChX: No gorzej jak zwrócę bo będzie uszkodzony i mi udupią, że sam rozwaliłem. Tego się boję w razie co.
@Radkovich Kurier ma taki oczywiście obowiązek, zazwyczaj do 30kg. W przypadku tej śmiesznej firmy trudno się dokopać jakie mają limity, ale wątpię, że poniżej standardu innych firm. Płacę za dostawę na konkretny adres, a nie na parking pod blokiem. To nie jest lodówka czy zestaw płytek, tylko telewizor XD
@Niszczycielski_Muminek Nie
@Derasot Może będziesz miał szczęście. Teściowie kupili lodówkę i im przyszło względnie bez problemu. Ja już wiem, że jak będzie dostawa #zadbano ZASRANO, to nawet promka na sprzęt mnie nie przekona, bo jak pojawia się problem, to absolutnie cały pion firmy umywa ręce i ma Cię w dupie. 99% rzeczy kupuje przez internet, odebrałem w życiu tysiące paczek (nie każdą w idealnym stanie, totalnie zniszczone też się trafiały), a takich jaj i
@Niszczycielski_Muminek: ja mam akurat najgorsze wspomnienia z GLS, bo najpierw zgubili paczkę, a jak się znalazła, to była cała zniszczona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc mam nadzieje, ze nikt ich już nie przebije. Na razie nie widzę żadnego nr/kontaktu do kuriera.
Ale już czuć, że będą jaja skoro kurier może być od 8 do 20 XD Gdzie normalnie kurier dzwoni i umawiasz się W RAMACH CENY na
@Radkovich: lodówkę kupiłem w mediaexpert (w zeszłym roku), bo akurat mieli super promocje, w sklepie z 2899 na 2499, a po wyjściu z sklepu na parkingu na ich www znalazłem za 1999...

Przyjechało auto oklejone mediaexpert, zapytałem dwóch młodzieńców czy tym wózkiem mi by nie przejechali przez próg i postawili w domu tej lodówki. Nie było problemu żadnego, rampa dojechali pod wejście i z rampy 3m przejechali do środka

Dałem im
@Derasot: Dziwne, właśnie w opprzednim tyg. kupiłem TV ox xkoma.
Opcja wniesienia do domu byla za free. Przedziału godzinowego nie wybierałem, ale kurier dzwonił, że bedzie za 40 min.
@Derasot: Nic nie dopłacałem. Zaznaczałem przy zakupie ze chce z wniesieniem (właśnie dlatego, ze to dosyć oczywiste, że chce paczkę pod drzwi) i było to darmowe.
I dzwonili uprzedzając, że beda za ok 40 min. Ogólnie 0 problemów.