Wpis z mikrobloga

@PrzegrywNaZawsze: skąd decyzja na posiadanie dziecka? Były jakieś przemyślenia za i przeciw? Pytam poważnie. Gigantyczna odpowiedzialność, masa wydatków.. Ogrom pracy, codzienne odwożenie, zawożenie do różnych placówek, zapewnianie pożywienia, gotowania, zakupy szkolne, pilnowanie, wspólne odrabianie lekcji. Do tego dochodzą duże problemy wychowawcze gdy dziecko trafia do przedszkola, szkoły, a tam nasiąka wpływami oskarków i jeśli nie zapewnisz mu życia na odpowiednim poziomie (zajęcia dodatkowe, markowe ciuchy, smartfony, ortodonta, laserowe operacje na blizny
Weź #!$%@? z tym swoim antynatalistycznym #!$%@?


@robertx: spotykałem się już wcześniej z agresją gdy zadawałem to pytanie osobom posiadającym dzieci. Zupełnie normalna reakcja. Ludzie chyba ze strachu nie chcą do siebie dopuścić tej świadomości więc reagują gniewem. Ale ja na na prawdę chciałbym zmienić zdanie, tylko jedyne odpowiedzi jakie otrzymuje to właśnie albo atak w moją stronę, albo jakieś mętne tłumaczenia nie związane z tematem.
Niż kiedy #!$%@?


@robertx: Aż mi się nie chce odpowiadać na tak agresywnie zadane pytania, ale może też się boisz więc spróbuje. Trudniej niż np. 20 lat temu gdy dziś mamy zinformatyzowane społeczeństwo, każdy ma w kieszeni smartfona z dostępem do całego świata. Informacje, bełkot marketingowy, influenserzy promujący nierealne style życia, plotki, poniżające zdjęcia, tiktoki rozsyła się po całym świecie w kilka sekund. Ale to wszystko jest tylko ułamkiem problemu. Cieszy