Wpis z mikrobloga

Nikogo to nie obchodzi, ale w sumie skoro się nie udzielam na tagu zbytnio, to może małe +/- z mojego punktu widzenia. Zapraszam do dyskusji ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na plus:
- komentarz F1TV: pierwszy raz wyścig oglądałem z komentarzem F1TV (Palmer, Jacques, dziś gościnnie DC), przyjemnie się ich słuchało, może nie nakręcają się jak Crofty ale mają dużą wiedzę. Ugułem spoko opcja i raczej będę z nimi oglądał następne wyścigi.
- RBR: może już nie jest takim demonem na prostych (tzn. no dalej jest), ale poprawili każdy inny aspekt bolidu. Tire-deg i tempo wyścigowe obłędne, choć Max miał cały wyścig problemy ze skrzynią i sprzęgłem. Obawiałem się trochę wymiany części w parc ferme, ale ostatecznie nie było problemów.
- Aston: dziada z Oviedo można lubić bądź nie, ale dostarczył dzisiaj fantastycznych emocji. Kaleka Stroll poradził sobie z jednym Mercem, obstawiam, że gdyby był w pełni sił, to zagroziłby Hamiltonowi. Protegowany Neweya pogodził ze sobą powertrain Merca i filozofię aero z RBR, efekt - gigantyczny skok w przerwie zimowej, oby tak dalej!
- Williams: świetne quali Albona, dobry wyścig obu kierowców. Zastanawiałem się jak Sargeant sobie poradzi w debiucie, ale w sumie brak zastrzeżeń, bardzo dobra jazda. Williams w punktach zawsze cieszy, rokują dobrze na sezon, moim zdaniem po AM największy improvement.

Na minus:
- Ferrari: Carlos był nigdzie, już Kubica na padzie z home office by lepsze tempo kręcił. Leclercowi nawaliła elektronika + zastanawiające podejście do quali (chyba że już mieli problemy z ECU wtedy). Zmiana podejścia do koncepcji auta przez zimę nie oddała, a poprawki reliability gówno dały. Przeciętność Sainza sprawia, że Leclerc prawdopodobnie będzie walczył sam - do zrobienia, ale jakim kosztem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- Merc: #!$%@? przez customer team, co tu więcej mówić. Może już nie skaczą, ale za to auto prowadzi się #!$%@?, kierowcy za każdym razem muszą uważać na tylną oś. Dodatkowo ewidentnie coś nie tak jest ze zużyciem opon, przynajmniej w stosunku do RBR i Astona, choć Russell swoje zajechał na własne życzenie (no a potem przytrzymali go na stopie i tyle ze ścigania).
- McLaren: #!$%@?
- połowa Alpine: Gasly pojechał świetny wyścig i dowiózł punkty z P20, ale shitshow jakie #!$%@? po stronie Ocona sprawia, że zostają klaunami tygodnia wyścigowego. Pod kątem osiągów wyglądają obiecująco, obstawiam walkę z Alfą o P5 w konstruktorach.

Początkowo chciałem z lekka opisać wszystkie teamy, ale #!$%@? jestem zbyt leniwy na to XDDD

#f1
  • 5