Wpis z mikrobloga

Jakie znacie śmieszne, aczkolwiek mniej znane, buble doktora nhab? Pomijając już te oczywiste, jak Kopernik i indeks ksiąg zakazanych czy Waza tercjarzem jezuitów.

Mnie zawsze śmieszą jego dywagacje na tematy technologiczne jak np. na Linuxa nie ma wirusów, a aktualizacje systemu tylko szkodzą. Pewnie nie pomyślał o jakimś krytycznym błędzie i pani Krysi, która klika w pierwsze lepsze okienko z napisem "kliknij tutaj". Równie zabawne było, jak deprecjonował Chiny i ich rozwój w dziedzinie AI, gdzie argumentował to tym, że inne kraje stawiają także na komputery kwantowe a nie tylko AI. Nie wiem, jak wygląda kwestia komputerów kwantowych w Chinach, ale jeśli ktoś miałby wynieść z tego jakieś korzyści, to w głównej mierze Chińczycy. W końcu szybsze możliwości obliczeniowe = szybsze trenowanie modeli AI, co przy ilości danych jakie mogą zbierać Chińczycy na pewno dałoby im niezłego kopa. Napierała jednak jakoś nie jest w stanie połączyć komputerów kwantowych z innymi dziedzinami IT, tylko rozpatruje je oddzielnie.

Oprócz tego Napierała jest strasznym dyletantem, jeśli chodzi o państwa nie-zachodu. Notorycznie myli fakty o państwach Afryki, Azji czy Ameryki Południowej i wybiela zbrodnie Europejczyków w tychże państwach. W jednym materiale stwierdził, że Nkrumah był prezydentem Kenii. Jak się robi kanał na YouTube i wrzuca filmy, to możnaby zrobić chociaż 10 minutowy research na wikipedii. Tylko po co? Lepiej puścić strumień świadomości, a wszystkich nieprzychylnych banować i wyzywać.

#napierala #bestiazewschodu #historiapewnejhabilitacji
  • 10
@sidsfd Przeraza co on mówi o Japonii, Korei czy Chinach (w większości vide "JP Yakuza pilnuje bezpieczeństwa na ulicach miast-idiota kompletny" zmyśla fakty), tym bardziej że jest tam dosyć dobra grupka jutuberów, ktorzy tam żyją, dosyć obiektywnie obserwują te kraje, większość wiadomości czerpie on z backpackerskiej książki kucharza Michaela Booth: "Japonia Chiny i Korea" @sidsfd - o Jp/Kr, oraz pato hejt streamera Serpenza-Chrl , dodam, że mogę weryfikować jego "fakty
@sidsfd: Arabia Saudyjska to fajny kraj. Tydzień po zabójstwie i torturach, opisywanym ma całym świecie, dziennikarza opozycyjnego w ich placówce dyplomatycznej. Tak, dopadli emigranta nawet. Tam zabijają tylko za znieważenie proroka, tak to jest całkiem w cykek.