Wpis z mikrobloga

#chromecast

Mam filmy na laptopie z napisami, odtwarzam MPC HC (bo ustawienia napisów). Za każdym razem muszę podłączać laptopa do telewizora.

Czy Chromecast mi w tym pomoże?

Idealnie by było, żebym jakoś mógł z komputera wgrać filmy na Chromecasta i tam je odtworzyć. Czy da się tak?

Wiem, że się da:
- Na komputerze odtworzyć film w VLC i streamować do Chromecasta. Ale musiałbym mieć cały czas włączony komputer.
- Do Chromecasta da się podłączyć dysk USB / pendrive (poprzez hub USB). Tylko czy da się na Chromecast odtworzyć film z pliku z dysku z napisami? Jak wrzuć ten film na dysk? Wolałbym za każdym razem nie przepinać pendrive. Może da się jakoś przez sieć wrzucić na podpięty dysk do Chromecasta? A może da się do Chromecasta podłączyć dysk sieciowy? Mam możliwość podpięcia dysku do routera i wtedy komputery widzą go jako dysk sieciowy. Wtedy z komputera wrzucam plik na dysk. Tylko czy Chromecast z tego dysku sieciowego będzie mógł odtworzyć?
  • 5
@modzelem: no właśnie o Chromecast pytam. Czy mając filmy na zwykłym dysku sieciowym (nie NAS z opcją streamowania tylko po prostu pliki) będę mógł je oglądać bezpośrednio z Chromecasta (bez pośrednictwa streamowania z komputera)?

@Bad_Wolf: ale to musi być jakaś aplikacja na Google TV? Jaka aplikacja umożliwia podłączenie dysku sieciowego i oglądanie z niego filmów z napisami (możliwość zmiany rozmiaru napisów)?
ale to musi być jakaś aplikacja na Google TV?

@mk321: tak, to tak jakbyś telefon podpiął do TV

Jaka aplikacja umożliwia podłączenie dysku sieciowego i oglądanie z niego filmów z napisami (możliwość zmiany rozmiaru napisów)?


Pojęcia nie mam, jak ją znajdziesz to masz problem rozwiązany