Wpis z mikrobloga

Mirki eksperci od prawa pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie do Was. Jakim cudem mój znajomy z pracy, wykonujący dokładnie tę samą robotę (to samo stanowisko), co ja (tłumaczenia - więc nic niezwykłego) ma 36 dni urlopu w roku, a ja tylko 26. Obaj mamy umowę o pracę na czas nieokreślony i obaj dokładnie ten sam staż pracy. Nie jesteśmy bliskimi kolegami, nie wypada mi więc go o to pytać, po prostu ciekaw jestem o co tu chodzi.

#pracbaza #pytanie #praca #urlop #zagwostka
  • 7
@nanotecz: tak jak wyżej albo coś z prawa pracodawcy, wymienię przykłady z mojej pracy. Ja mogę sobie nadgodziny wymienić na urlop wypoczynkowy, jak zostaje w sobotę to mam zapłacone+gratis dzień urlopu. Za staż pracy dają w nagrodę jakieś dni wolnego. Za zrobienie 100 nadgodzin dostajemy kolejny dzień wolnego.
@nanotecz: Nie jestem ekspertem od prawa pracy, ale ta sprawa jest akurat banalnie prosta. Twój znajomy posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Wymiar urlopu wypoczynkowego będzie wynosił odpowiednio: 30 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 36 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.


Obaj macie odpowiedni staż pracy (wliczają się do niego studia), więc Ty masz maksymalny wymiar urlopu dla pracownika