Wpis z mikrobloga

Polećcie proszę amino do oglądania.
Warunki:
- seinen
- nie tasiemiec
- bardziej mroczno edgy niż cukierkowato
- fajnie jakby była jakaś ciekawa fabuła oprócz nawalanki ale raczej nie chcę jakichś pseudofilozoficznych bełkotów

Co przychodzi mi do głowy w tych klimatach co już widziałem i mi się podobało - Afro Samurai, Berserk, Black Lagoon, Death Note, Death Parade, Dorohedoro, Elfen Lied, Ergo Proxy, Evangelion (tak wiem te dwa to pseudofilozoficzny bełkot ale tu akurat całkiem nawet przyjemne), Grisaia, Monster, Psycho Pass, Steins gate, Tokyo Ghoul, Zankyou no Terror, Hellsing (czytałem mangę ale pasuje idealnie).

Są też takie, które nie do końca pasują może do opisu, ale w jakiś sposób kojarzą mi się z klimatem, takie jak Samurai Champloo, Attack on Titan, albo Monogatari.

Myślałem o Claymore, Baki, Kenshan Ashura, Jormungand, Bungou Stray Dogs, Ajin albo Gantz, choć to ostatnie to raczej nastawiam się na mangę. Podobnie z Chainsaw Man, manga jest na półce i czeka na swoją kolej.

#animedyskusja #anime
Amenotejiikara - Polećcie proszę amino do oglądania. 
Warunki:
- seinen
- nie tasiemi...

źródło: 152441345_1221455714923586_6119467442930146211_o

Pobierz
  • 17
@Amenotejiikara: oglądałem Claymore jakieś 10 lat temu (?) jak jeszcze się tym interesowałem, nie pamiętam nic poza tym, że było to jedno z moich ulubionych obok Berserka. Chyba warto spróbować.
@Amenotejiikara: Fate/UBW a potem filmy Fate/Heaven's Feel które pasują idealnie do tego czego szukasz. Oprócz tego Parasyte i Shinsekai Yori.

Z mniej popularnych ale wartych uwagi, film Sword of the Stranger, Ryuu no Haisha oraz Mardock Scramble z małym zastrzeżeniem. Zaczyna się bardzo ciężko, ale potem robi się takie trochę Kakegurui.

No i zdecydowanie Hellsing, ale Ultimate, nie zwykły. Jest wspaniały.

Claymore jest bardzo podobne do berserka, ale adaptacja nie jest
@Amenotejiikara: Inuyashiki (ten sam twórca i kreska co w Gantz, więc może podpasować), Basilisk, Parasyte, Serial Experiments Lain (jeśli lubisz filozoficzno-egzystencjalną sieczkę)
@Amenotejiikara:

Jormungand

Black Lagoon, ale taki totalnie odrealniony i fabuła, która próbuje udawać dorosłą. Moim zdaniem nie warto - no chyba, że masz dużo czasu.

Ajin

CGI boli bardzo - szczególnie na początku. Raczej bym sięgnął po mangę na twoim miejscu. Osobiście jeszcze jej nie czytałem, ale się przymierzam.

Chainsawman

xD

Z anime to: Kiseijuu, Gleipnir, coś od Nihei może ci się spodoba: Blame, Sidonia, Ooyukiumi no Kaina, może Akudama Drive
@Amenotejiikara:

Bungou Stray Dogs

Anime dla bab (aczkolwiek jest ok).

Kenshan Ashura

Tylko jako manga. Anime jest w paskudnym 3d i nie da się tego oglądać.

Osobiście polecam Baccano, Hoseki no Kuni, Texhnolyze, Kekkai Sensen, starego Triguna, Gungrave, Darker than Black (ale tylko S1 jest warte uwagi). Poza tym wszystkie stare filmy i ova Kawajiriego (Ninja Scroll, D:bloodlust itd.)
@Adranel123:

po tym co czytałeś/oglądałeś to odradzam Chainsaw mana. Nic Cię nie zdziwi, a wręcz odstraszy swym kopiuj wklej. Gówno jakich mało. Serio.

niestety już kupione także przeczytam sobie pewnie i wyrobię opinię

@kudlaty_ziemniak

Jak czytałeś Hellsinga to teraz go sobie obejrzyj. Stara seria jest słabsza, ale i tak warto obejrzeć, aby potem docenić wspaniałego ultimejta

nastawiam się na ultimate kiedyś tam kiedyś ale to jest troche dłuższe niż standardowy odcinek
@Amenotejiikara:

czemu dla bab?

Dobre pytanie. Pewnie ustawiają tam gejowskie romanse pomiędzy bohaterami. W pierwszym sezonie, który widziałem nie czułem presji na takie coś. Nie wiem jak jest dalej, ba na tym podstawowym etapie producent jeszcze nie koniecznie czuł grupę odbiorczą.
Zasadniczo nawalanki z ładnymi chłopcami i bez gore są często robione dla płci pięknej. Innym przykładem jest K. Grupa docelowa odbija się w mniejszym lub większym stopniu na jakości fabuły.
@Amenotejiikara

A i zapomniałem o Koutetsujou no Kabaneri - takie AoT, ale dla odmiany z fajnym początkiem i słabszym rozwinięciem.

czyli im dalej tym gorzej? średnio to zachęca


Zdecydowanie bym nie skreślał tego anime.

Główny problem tego tytułu to #!$%@? główny antagonista o absurdalnej motywacji i w sumie jest to jedyna wada tego tytułu, nawet jeżeli całkiem poważna. Poza tym to jakościowa produkcja o apokalipsie zombie osadzona w steampunkowym świecie gdzie ocalali
kinasato - @Amenotejiikara
A i zapomniałem o Koutetsujou no Kabaneri - takie AoT, ale...
@Amenotejiikara:

zazwyczaj oglądam anime do jedzenia


To oglądaj po pól odcinka, ale zrób sobie więcej jedzenia :D

przeczytam sobie pewnie i wyrobię opinię


I słusznie bo Chainsawman jest całkiem spoko, choć specyficzny. Zawsze znajdą się ludzie do hejtowania tego co akurat popularne.
@Amenotejiikara: Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, ale... "Oprócz nawalanki" - w bajce pojawia się przemoc, jak przypuszczam nie kwalifikuje się to jednak pod nawalankę, mimo to polecam :P Szaro, niezbyt przyjemnie, czasami niekomfortowo, ale wszystko w granicach rozsądku. Produkcji Madhouse, więc fajnie jest wrócić do serii starego giganta :P

Nikt nie napisał o Vinland Saga, którego drugi sezon jest obecnie emitowany. Oba sezony diametralnie różnią się konceptem, trudno opisywać bez spoilerów,