Wpis z mikrobloga

@chillabongo: Jak pytasz o swoje korpo czy tam kontraktownie to tak. Często wyznacznikiem jest czy lepiej douczyłeś się X, istotne też żebyś miał ważną rolę w projekcie, wtedy możesz czuć się seniorem.
A w rzeczywistości, moim zdaniem jest to osoba która dużo widziała, dużo projektów i ludzi prowadziła pod względem kodowania i pracowała w wielu miejscach - nie oszukujemy się 5 lat to może trwać projekt w korpo, więc sama długość
@chillabongo: Być może ktoś oceni twoje umiejętności na tym poziomie, ale to będzie tylko nazwa stanowiska.
Poczytaj sobie jak ludzie rozumieją zakres umiejętności i odpowiedzialności seniora, zobacz sobie jakieś prezentacje true seniorów na konferencjach i porównaj.
@chillabongo:
Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musisz zaaplikować na stanowisko seniorskie, dostać je a potem dać radę wykonywać obowiązki które na nim ciążą. I nadal będziesz miał szefa nad sobą. Zamiast tłumaczyć się seniorowi z twojego zespołu będziesz tłumaczył się przed prezesem i zarządem.
I nie ze źle postawionego ifa na code review ale z budżetu przeznaczonego na projekt.
@chillabongo: midem/seniorem się jest nie dzięki przebytym kursom, tylko praktycznej wiedzy projektowej. Chociaż w januszexach jest zwyczaj dawać seniora ludziom przy 4 latach doświadczenia bo jest to ściśle związane z podwyżkami. Po roku to ty gówno umiesz i jeszcze jesteś juniorkiem
@chillabongo: "senior" w rozumieniu tytułu stanowiska, widełek, doświadczenia czy zakresu obowiązków? Bo to różne rzeczy. Kolejna sprawa ile masz doświadczenia jako mid i w jakiej firmie teraz pracujesz.

Mi w obecnej firmie od awansu na mida do awansu na seniora zajęło 1 rok i 3 miesiące. Ale przez ten czas #!$%@?łem nadgodziny i dyżury żeby poznać projekt, przerabiałem masę kursów, spędziłem setki godzin na dyskusjach z "prawdziwymi" seniorami, brałem udział w